Yüzden Kilo Almak Yolları Nelerdir? Yüzden Kilo Alınır Mı?

Güzellik Eki 27, 2022 Yorum Yok

Yüzden kilo almak bitkisel uygulamalar ve yüz antrenmanları ile mümkündür. Sarkık yanakların toparlanması yahut göçük göz altlarının dolması ile daha sağlıklı bir görünüme kavuşacak olan yüze, bütün bunların yapılabilmesi için konutta de yapılabilecek kimi uygulamalarda bulunulması gerekmektedir.

Yüzden Kilo Almanın Bitkisel Yolları

Yüzden kilo almak için bitkisel çözümler şöyle sıralanabilir:

  • Shea Yağı: 10 dakikalık shea yağı masajı ile cilt kaybettiği yağ hücrelerini geri kazanarak daha dolgun bir görünüme kavuşur. Bu yağ, içeriğindeki yağ asitleri sayesinde cilde kaybettiği elastik özelliği geri kazandırarak yaşlanma belirtilerinin de önüne geçer.
  • Bal: Yüz çökmesinin en kıymetli nedenleri ortasında bulunan kuruluk, bal uygulaması sayesinde ortadan kalkar. Yüzden kilo aldıran yiyecekler ortasında bulunan bal, yanak bölgesinde günde 10- 15 dakika bekletilirse yanaklarda dolgunlaşmaya yardımcı olur.
  • Süt: Tıpkı bal üzere günde 10 dakikalık süt masajı yanakları dolgunlaştırır, yumuşak bir cilde sahip olmayı sağlar.

Yüzden Kilo Almak İçin Egzersizler

Yüzden kilo almak için yapılacak yüz egzersizleri öncelikle yanakları çalıştıran balon üfleme üzere egzersizlerdir. Kimi idman örnekleri şu formda verilebilir:

  • Mum Üfleme: Dudaklar büzülüp yanak şişirilerek yapılan idman, yanak kaslarını geliştirerek yanağın toparlanmasını sağlar.
  • XO Antrenmanı: Dudak kenarlarındaki sarmalardan kaynaklı çökük imgeye karşı yapılan bu idmanda, abartılı bir formda yüz kasları kasılır. X ve O harfleri kasılarak söylenir. Bu sayede kaslarda toparlanma ve güçlenme gözlenir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir