Yüz Yağı Nasıl Uygulanır? Faydaları Nelerdir?

Güzellik Şub 16, 2023 Yorum Yok

Yüz yağları, var Cilt bakımı trendinin Aka bir kısmını oluşturuyor, fakat beşerler onlar hakkında bilgi sahibi değil. Bu nedenle, Cilt bakım rutininize yağ eklemenin cildinize nihayet derece fayda sağlayabileceğini bu makalemizde anlatacağız. Çehre yağı 2023’te her zamankinden daha Çok trend olacak üzere görünüyor.

Çehre yağlarını her ıslak kümesindeki bayanlar kullanıyor. Bu nedenle, Çehre yağlarının yararlarını, kimlerin kullanması gerektiğini, hangi seçeneklerin hangi Cilt tipi için düzgün olduğunu ve daha fazlasını anlatacağız.

Yüz Yağları ve Serumlar​

Yüz yağlarıyla ilgili birçok efsane vardır. Birden fazla şahıs bunun ciltleri için olmadığını, yüzünü yağlandıracağını, gözenekleri tıkayacağını ve hatta neden olacağını düşünür. Fakat bu yanlışsız değil. Çehre yağlarını sürmenin en Aka yararı dermal tabakayı nemlendirdiği üzere kurumasını da önlemesidir.

Çehre yağlarının yerini serumların almıştır. Lakin, ikisi de biraz farklı çalışır. Serumlar Cilt katmanında yağlardan daha süratli emilir. Birden fazla durumda, yağlar doğal kaynaklardan çıkarılır ve bu da onları cildiniz için İdeal bir Ahenk haline getirir. Fakat kişinin Cilt tipini bilmesi ve hangi eserlerin ona Müsait olduğunu bilmesi gerekir.

Yüz Yağının Faydaları​


Yağlı, karma, hisli ve kuru Cilt tiplerine sahip bayanların Çehre yağlarını kullanabilir. Müsait eseri kullanmanız şartıyla sıkılığı artırır, hidrasyonu korur ve sebum üretimini düzenlemeye Yardımcı olurlar.

Diğer avantajlar şunları içerir:

  • Elastikiyetin iyileştirilmesi
  • Gözeneklerin genişlemesinin azaltılması
  • Serbest radikalleri nötralize etmek
  • Antioksidanlarla yüklü
  • Omega 3, Vitamin A, C ve D açısından zengin

Cildimizin nemini korumak için yağa muhtaçlığı vardır. Bu nedenle haftada bir yahut iki Sefer Çehre yağları kullanılabilir. Kuru cildiniz, ince çizgileriniz, yahut erken yaşlanma belirtileriniz varsa, Çehre yağları dermal tabakayı yenilemeye ve parlaklık katmaya Yardımcı olabilir. Bu türlü bir durumda haftada üç kezden Çok olmamak üzere yağ uygulayabilirsiniz.

Yüz Yağı Nasıl Uygulanır?​

  1. Yüzünü temizle.
  2. İki ila üç damla yağ alın (maksimum) ve bunları nemlendiricinize ekleyin.
  3. Karışımı yüzünüze parmağınızla yavaşça masaj yaparak uygulayın. Optimum hidrasyon sağlayacaktır.
  4. Doğrudan uyguluyorsanız, eseri cildinize yavaşça dokunun. Yavaşça dokunmak daha süratli emilmesini sağlayabilir.


Bir defada Fazla ölçüde yağ kullanılmaması gerekir. Zira fayda sağlamak yerine daha Çok ziyan verebilir. Ayrıyeten yüzünüze agresif bir biçimde sürtmemeye dikkat etmelisiniz, yoksa kızarıklığa neden olur.

Cilt Tipine Nazaran Çehre Yağları​

Normal cilde sahip şahıslar , skualen yağı yahut hindistancevizi yağı kullanmalıdır. Dermal katman üzerinde hafiftirler. Sızma badem yağı ve kuşburnu yağı, nemlendirmeyi artırdıkları için kuru ciltler için eksiksiz seçimlerdir.

Karma cilde sahip bayanlar çay ağacı yağı, argan yağı ve üzüm çekirdeği yağı kullanabilirler. Hakikat ölçüde beslenme sağlarlar. Aloe vera yağı ve moringa yağı hisli ciltler için düzgündür.

Lakin sivilceye eğilimli bir cildiniz varsa, Evvel bir doktora istişareli ve sizin için en yeterli neyin işe yarayacağına karar vermesine müsaade vermelisiniz. Yanlış eseri kullanırsanız, cildinizde bir kırılmaya neden olabilir ve cildinize ziyan verebilir.

Tabip, Omega 6, Omega yağ asitleri ve içeren yağları almanızı önerir. Bu Cin Çehre yağları Cilt dokusunu düzgünleştirmeye Yardımcı olabilir ve Cilt bakım rutininize kusursuz bir katkı olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir