Kanola Yağının Saç İçin Faydaları Nelerdir? Saça Nasıl Uygulanır?

Güzellik Şub 09, 2023 Yorum Yok

Kanola yağının içeriği, saç sıhhatinizi güzelleştirmenin en güzel yollarından biri olabilir. Bu yağın etkileyici ölçüde yararı vardır ve saçınızı onunla nemlendirmek her yerde düzgünleşme sağlayabilir. Kanola yağının saç için yararları nelerdir? Saça nasıl uygulanır?

Saç büyümesini takviyeler: Kanola yağı, içerdiği yağ asidi sayesinde saç ve saç derisine Aka fayda sağlar. Yüksek oranda oleik asit (%60) ve %20 linoleik asit içerir. Linoleik asit, doku olarak hafiftir ve saç derisini nemlendirmek ve saç büyümesini teşvik etmek için olağanüstüdür.

Saçı nemlendirir ve yumuşatır: Saçın gelişmesi için nem ve protein istikrarına muhtaçlığı vardır. Nem, saçın elastikiyetini müdafaasına Yardımcı olur. Onsuz saçlar kuru, kırılgan hale gelebilir ve kırılma riskiyle karşı karşıya kalabilir. Dolaşıkları açarken, şekillendirirken yahut Öbür rastgele bir manipülasyon gerçekleştirirken, yumuşak, esnek ve nemli saçlar Fazla kıymetlidir. Kanola yağı saçı nemlendirebilir ve yumuşatabilir.

Kepeği önler: Kanola yağı kepeği tedavi etmede ve önlemede Yardımcı olabilir, bu da ilgili problemlerin önlenmesine Yardımcı olabilecek bir tesirdir. Şiddetli kepek, bir kişinin Baş derisini o kadar Misli kaşımasına neden olabilir ki, Baş derisini yaralayabilir ve/veya saç köklerinde tekrarlayan iltihaplanmaya neden olarak saç büyümesini azaltabilir ve hatta durdurabilir. Kanola yağı ayrıyeten anti-inflamatuar bileşikler içerir.

Saç dökülmesini en üye indirir: E vitamini tüketmenin yanı Dizi topikal olarak uygulamak, saçınızın düzgün formda uzaması için saç derisindeki oksidatif gerilimi en üye indirebilir. E Vitamini, saç dökülmesini en üye indirmeye çalıştığı için sağlıklı saç büyümesi için en Değerli antioksidanlardan biridir.

UV müdafaası sağlayabilir: Çoğumuz güneş hasarını cilde bağlarız, lakin saç da güneşin UV ışınlarından ziyan görebilir. Saçınızın doğal olarak ürettiği yağın saçınızı güneşten koruyabilmesine karşın, kanola yağının UV muhafazası sağlamada Yardımcı olabilir.

Parlaklığı artırır: Doymuş ve doymamış yağ asitleri saçın lipid içeriğinin %85’ini oluşturur. Lipitler saçtaki parlaklığı arttırmaktan sorumludur. Kanola yağı elektriklenmeyi yatıştırabilir ve parlaklık yaratabilir.

Kuruluğu tedavi eder: Kanola yağı nemlendirici bir bileşendir, bu nedenle kuruluktan kaynaklanan hasarı onarabilir. Ayrıyeten saçı kirlilik ve kuru hava şartları üzere Hariç etkenlerden koruyabilir. Yağ tedavileri saç tellerini ve saç derisini nemlendirmeye Yardımcı olabilir. Yağ suyu ittiği için yağları kuru saça uygulamak çoklukla daha etkilidir’. Kuru yağların ekseriyetle saça uygulanmasının inançlı olduğunu, lakin daha azı daha çoktur yaklaşımını benimsemenin Değerli olduğunu ekliyor: Yağlar saçı ağırlaştırabilir, bu da Özellikle saçınız ince yahut inceyse durulamayı zorlaştırabilir.

Saç İçin Kanola Yağı Nasıl Kullanılır?​

Kanola yağının sunduğu yararları deneyimlemenin birkaç yolu vardır.

  • Şampuan öncesi bakım olarak: Saç büyümesi için kanola yağını biberiye yahut limon otu yağıyla karıştırın ve şampuanlamadan Evvel yaklaşık 20 dakika saç derisine masaj yapın.
  • Saç maskesi olarak: Saçınızın nem düzeyini artırmak için kanola yağını hindistancevizi yağıyla karıştırın ve saç maskesi olarak kullanın. Şampuanlamadan Evvel yaklaşık 30 dakika bekletmenizi tavsiye ederiz.
  • Saç bakımı olarak: Saçınızın uzunluğuna bağlı olarak uçları ve saç derisini doyurmak için bir ila iki Yemek kaşığı kanola yağı kullanmanızı öneririz. Yağı kuru saça masaj yapmak ve akabinde 15 dakikaya kadar ılık bir havlu yahut duş başlığıyla örtmek, yağların saç tellerine ve saç derisine daha düzgün nüfuz etmesini sağlayacaktır. Ayrıyeten, uygunca durulamadan Evvel yağı saç tellerinize eşit formda dağıtmak için geniş dişli bir tarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Saçlarınız kalınsa, yağ ölçüsünü buna nazaran artırmanız gerekebilir.
  • Durulanmayan saç kremi olarak: Kuru saç problemleriyle çabaya Yardımcı olmak için kanola yağı ılık suyla karıştırılıp saça püskürtülebilir. Ekstra nem sağlamak ve saçı hasardan korumak için saç kremi üzere bırakabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir