Ana Kadın | Annelere özel kadın sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güzellik
  4. »
  5. Yüz Temizleme Jeli Sivilce Yapar Mı?

Yüz Temizleme Jeli Sivilce Yapar Mı?

admin admin -
64 0

Yüz temizleme jellerinin sivilceleri arttırması durumu, aslında şahıstan bireye farklılık gösteren bir durumdur. Her insanın cilt tipi ve kullanılan eserlere karşı göstermiş olduğu tepki epeyce farklıdır. Birtakım yüz temizleme jelleri kimi bireylerde rastgele bir tesire sebep olmazken birtakım insanlarda ise epeyce farklı tesirlere sebebiyet verebilmektedir. Bunun için akne üzere sorunlu ciltlere sahip olan bireylerin bir dermatologla kesinlikle görüşerek kendilerine uygun olan eseri kullanmaları epey değerlidir.

Sivilce Tedavisinde Kullanılan Ürünler

Akne tedavisinde kullanılan pek çok farklı eser bulunmaktadır. Ekseriyetle antibakteriyel olan bu eserler ciltte yayılmaya devam eden bakterileri engelleyerek yeni bir sivilce oluşmasını engellerler. Fakat antibakteriyel eserlerin içerinde çoklukla gram müspet etken hususları bulunmaktadır. Bu unsurlar sivilceye eğilimli olan ciltlerde öteki nedenlerle oluşabilecek olan iltihapları engellerken sivilceler için hiçbir işe yaramamaktadır. Bunun için şahısların gerçek eser seçerken kesinlikle bir uzmandan takviye almaları tavsiye edilir.

Sivilceye Karşı Temizleme Sütleri

Sivilceli ciltlerde kullanılan temizleme sütleri, daha çok sorunlu ciltlerdeki makyajları çıkarmaya yönelik yapılan uygulamalardır. İçerisinde yüksek oranda makyaj çözücü kimyasal hususları bulunduran bu eserler, cildin pH istikrarını bozmadıkları üzere daha fazla sivilceye de sebep olabilirler. Bunun sebebi cilt kuruluğunu önlemek maksadıyla bu eserlerde fazla ölçüde nemlendirici ve yağ bulunmasıdır. Bilhassa sivilceli ciltler için kullanılacak olan temizleme sütlerinde yağ içermeyen eserlerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir