Smoothie Diyeti Nedir? Nasıl Başlarım?

Güzellik Şub 08, 2023 Yorum Yok

Bir smoothie diyet planı, kilo vermenin ve sağlıklı olmanın şahane bir yoludur. Kilo vermek ve sağlıklı olmak için günde birkaç Kez smoothie içmekten oluşan besleyici bir diyet planıdır. Bir smoothie diyet planı rastgele bir müddet boyunca takip edilebilir ve rastgele bir diyet muhtaçlığına yahut tercihine uyacak halde değiştirilebilir.

Smoothie, sevdiğiniz rastgele bir materyalle hazırlanabilir ve rastgele bir diyet muhtaçlığını yahut tercihini karşılayacak biçimde özelleştirilebilir. Smoothie, gereksinimlerinize bağlı olarak protein açısından yüksek, şeker açısından düşük yahut lif açısından yüksek olarak da yapılabilir.

Smoothie Diyet Planı, size gereksiniminiz olan bütün besinleri sağlayan sağlıklı ve istikrarlı bir diyettir. Rastgele bir diyet muhtaçlığını yahut tercihini karşılayacak halde uyarlanabilir ve smoothie’ler ayrıyeten yüksek protein, düşük şeker yahut gereksinimlerinize bağlı olarak yüksek lif içeriğine sahiptir.

Bir smoothie diyetine başlamak, diyetinize daha Çok meyve, zerzevat ve besin katmanın şahane bir yolu olabilir. Başlamanıza Yardımcı olacak kimi adımlar şunlardır:

  • Önceden plan yapın: Haftalık smoothie gereçlerinizi planlayın ve gereksiniminiz olan her şeyin elinizin altında olduğundan emin olun. Bu, gerçek yolda kalmanıza ve daha az sağlıklı seçeneklere yönelme cazibesinden kaçınmanıza Yardımcı olacaktır.
  • Besin açısından ağır gereçler seçin: Smoothie’lerinizi yaparken, yapraklı yeşillikler, meyveler ve fındık ezmeleri üzere lif, vitamin ve mineral içeriği yüksek olan gereçleri seçin.
  • Protein tozu kullanmayı düşünün: Smoothie diyetinize bir kaşık protein tozu eklemek sizi tok tutmanıza Yardımcı olabilir ve ayrıyeten Kas tamiratı ve büyümesine Yardımcı olabilir.
  • Porsiyon boyutlarına dikkat edin: Smoothie sağlıklı ve besleyici bir seçenek olsa da, birtakım smoothie’ler kalori ve şeker açısından yüksek olabileceğinden porsiyon boyutlarına dikkat etmek kıymetlidir.
  • Bol su için: Smoothie içmeye ek olarak, gün boyunca bol su içerek susuz kalmamak kıymetlidir.
  • Bir Ömür biçimi değişikliği yapın: Smoothie diyetini Ömür şeklinizin sürdürülebilir bir modülü haline getirmek için, sistemli fizikî aktivite üzere öteki sağlıklı alışkanlıkları iç etmeyi ve işlenmiş ve yüksek yağlı Besin alımını azaltmayı düşünün.

Sağlıklı smoothie diyetine başlamanıza Yardımcı olacak kimi ipuçları: Yağsız yahut az yağlı süt, yoğurt yahut badem sütü ile başlayın; bol ölçüde taze yahut dondurulmuş meyve ekleyin; fındık ve avokado üzere sağlıklı yağlar ekleyin; besinleri artırmak için yapraklı yeşillikler kullanın; ek beslenme için chia tohumlarını kullanın; şeker yerine doğal tatlandırıcıları tercih edin; ve smoothielerinizi Çabucak içmeyi unutmayın.

Bir smoothie diyetinin, sırf smoothie’lere dayanmak yerine, Çeşitli yiyecek ve besinleri içeren istikrarlı ve Türlü bir olması gerektiğini hatırlamak kıymetlidir. Rastgele bir diyet değişikliğinde olduğu üzere, smoothie diyetinin sizin için inançlı ve Müsait olduğundan emin olmak için bir sıhhat uzmanına yahut kayıtlı diyetisyene danışmak her Vakit âlâ bir fikirdir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir