Size En Çok Yakışan Rengi Belirleyin

Moda Eki 26, 2022 Yorum Yok

Ten rengini belirleme ve cildin alt tonlarını belirleme tekniklerini kullanarak, size en çok yakışan renkleri seçebilir, kombinlerinizi daha şık hale getirebilirsiniz. Alt tonları belirlemek için kullanılan tekniklerden biri de metal işlevidir.

Metal İşlevi İle Cilt Rengi Belirleme

Altın ve gümüş rengi, cildin ılık mı soğuk mu alt tonlara sahip olduğunu belirleyen faktörlerdendir. Cildinize her iki metali de tutun ve hangisinin daha çok yakıştığına kara verin. Soğuk tonlara sahip derilerde, silver ve platin renkler daha şık görünüm sunar.

Ilık tonlu cilt yapısına sahip şahıslarda ise gold ve rose gold tonları daha şık ve şık duru.

Saç Rengi, Göz Rengi Faktörü

Kişilerin doğal saç renkleri, cilt renklerini belirlemede epeyce tesirlidir. Göz rengi de alt tonları belirlemek için kullanılan teknikler ortasındadır. Renkli göze sahip olan bireylerde saç renkleri çoklukla; sarı, kumral, kahve ve küllü tonlarda olur.

Ela göz ve kahverengi göz yapısına sahip olan kişilerdeyse saç renkleri, siyah ve koyu kahve, bakır ve kızıl üzere renklerde olur.

Hangi Tona Hangi Renk?

ılık tonlara sahip olan bireylere; kırmızı, turuncu ve sarı tonları, şeftali, bronz, bakır ve altın tonları daha çok yakışır. Soğuk tona sahip bireylere ise pembeler, kırmızı ve mavi tonları daha çok yakışır.

Kıyafet seçimi yaparken cilt tonlarına nazaran kıymetlendirme yaparsanız, size daha çok yakışan kombinler oluşturabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir