Kimsenin Size Anlatmadığı 8 Garip En Erken Gebelik Belirtileri

Anne/Çocuk, Aşk/İlişkiler, Cinsellik, Gebelik, Genel, Güzellik, Moda, Sağlıklı Yaşam Şub 23, 2023 Yorum Yok

Gebelik belirtileri her bayanda farklı formlarda ortaya çıkabilir ve birtakım bayanlar gebeliğin birinci günlerinde bile belirtiler yaşamazken, öbürleri hamilelikleri hakkında Çabucak farkındalık kazanabilirler. Lakin birtakım Tuhaf ve beklenmedik gebelik belirtileri de olabilir. İşte kimileri:

 1. Metal tadı: Birtakım bayanlar, gebeliklerinin birinci aylarında ağızlarında bir metal tadı hissedebilirler.
 2. Diş eti kanaması: Hormonlardaki değişiklikler, birtakım bayanlarda diş eti kanamasına neden olabilir.
 3. Kıllanma: Gebelik hormonları, kimi bayanların yüzlerinde yahut bedenlerinde kıllanmaya neden olabilir.
 4. İshal: Hormonlardaki değişiklikler kimi bayanlarda ishale neden olabilir.
 5. Kabızlık: diğer bayanlar ise kabızlık yaşayabilirler.
 6. Burun tıkanıklığı: Gebelik, birtakım bayanların burunlarında tıkanıklık yahut burun akıntısı üzere belirtilere neden olabilir.
 7. Baş dönmesi: Gebelik, birtakım bayanların baş dönmesi ve hafif baş ağrısı yaşamasına neden olabilir.
 8. İştah değişiklikleri: Birtakım bayanlar hamilelikleri sırasında Yemek yemekten hoşlanmazken, başkaları ise çok Yemek yeme isteği hissedebilirler.
 9. Kaburga altında baskı hissi: Gebelik, birtakım bayanlarda kaburga altında bir baskı hissi yaratabilir.
 10. Alerjik tepkiler: birtakım bayanlarda, olağanda alerjik olmadıkları şeylere karşı alerjik tepkiler göstermelerine neden olabilir.

Bu belirtiler, her bayanda görülmeyebilir ve gebelik belirtileri, bayanlar ortasında farklılık gösterir. Lakin gebeliğin birinci belirtilerinden şüpheleniyorsanız yahut bir şeylerin yolunda gitmediğinden şüpheleniyorsanız, kesinlikle bir doktora danışmanız değerlidir.

Hamile olup olmadığını merak ediyor musun? Emin olmanın Biricik yolu hamilelik testi yaptırmaktır. Lakin olasılığa işaret edebilecek en erken gebelik belirtileri vardır. İşte bakmanız gerekenler. Herkes hamileliğin klasik belirtilerini bilir. adet gecikmesi, göğüslerin hassaslaşması, göğüs uçların hassasiyet ve yorgunluk hissi. Fakat Hamile bayanlar da bu birinci belirtilerin ötesinde bir sıra semptom yaşarlar.

En Erken Gebelik Belirtileri​

Aşağıda, gebeliğin en yaygın erken semptomlarından kimilerinin açıklaması yer almaktadır. Bu semptomların Hamile olmanın yanı Dizi Öbür şeylerden de kaynaklanabileceğini bilmelisiniz. Bu nedenle, bu semptomlardan kimilerini ayrım etmeniz, kesinlikle Hamile olduğunuz manasına gelmez. Emin olmanın Biricik yolu hamilelik testi yapmaktır.

Her bayan farklıdır. Hamilelik tecrübeleri de o denli. Her bayan bir hamilelikten başkasına tıpkı semptomlara yahut hatta tıpkı semptomlara sahip değildir.

İşte size kimsenin söylemediği 8 Tuhaf en erken gebelik belirtisinin bir listesi.

Vajinal Akıntı​


Birçok bayan vajinal akıntı yaşarken, ekseriyetle hamilelik ile alakalı değildir. Fakat birçok Hamile bayan, birinci trimesterde ve hamilelikleri boyunca yapışkan, ak yahut Nefes sarı mukus salgılar.

Artan hormonlar ve vajinal kan akımı akıntıya neden olur. Gebelikte rahim ağzınız ve vajina duvarlarınız yumuşadığından enfeksiyonları önlemek için artar. Aşağıdaki durumlar başlarsa hekiminizi ziyaret edin:

 • koku
 • yanma hissi
 • kaşıntı

Bunlar bir enfeksiyon belirtisi olabilir.

Vücudun Isınması Artacak​


Yumurtlamadan sonra sabah birinci uyandığınızda, gövde ısınız biraz yükselir. Bir sonraki adet devrine kadar bu halde kalır. Lakin bazal gövde ısısı olarak bilinen bu sıcaklık iki haftadan Çok yüksek kalırsa Hamile olabilirsiniz.

Baş Ağrısı Ve Kramplar​


Hamilelik sırasında hormonal ve kan hacmi değişiklikleri baş ağrısına neden olabilir. Kimi bayanlar ayrıyeten karnın her iki tarafında adet gibisi kramplar yaşar. Ve birden fazla bayan tuvalete sık sık sarfiyat. Bunun nedeni büyüyen rahminizin mesanenize baskı yapmasıdır.

Oda Dönüyormuş Üzere Hissetmek​


Hamile bayanların birinci trimesterde baş dönmesi hissetmesi Ender değildir. Hamilelik kan basıncının düşmesine ve kan damarlarının genişlemesine neden olur. Lakin belirtilerinize Fazla dikkat edin. Vajinal kanama ve şiddetli karın ağrısı ile Birlikte şiddetli baş dönmesi ektopik bir gebeliğin işareti olabilir. Hariç gebelikte döllenmiş yumurta rahim dışına yerleşir. Hayati tehlike oluşturan komplikasyonlardan kaçınmak için Çabucak bir doktora görünmelisiniz.

Kabızlık​


Gazı geçirmek ya da tuvalete gitmek istiyormuş üzere şişkin hissedebilirsiniz. Bunun nedeni, hamileliğin hormonal değişikliklerinin doğum öncesi vitaminler üzere kabızlığa yol açabilmesidir. Hamilelik sırasında sindirim sisteminiz yavaşlar. Bu, besinleri kan dolaşımınıza emmek ve küçüğünüze ulaşmak için kâfi ekstra Vakit sağlar. Diyetinize daha Çok lif ekleyin, bol ölçüde sıvı için ve sistemli olarak idman yapın. Gerekirse, hamilelik için inançlı bir dışkı yumuşatıcı eklemek için hekiminize danışabilirsiniz.

Lekelenme Yaşayabilirsiniz​


Hamile bayanların yüzde 25 ile 40 oranında erken gebelik belirtisi olarak hafif kanama yahut lekenme görülebilir. Hafif kanama, döllenmiş yumurta rahim zarına yapıştığı Vakit meydana gelebilir.

gebe kaldıktan yaklaşık iki hafta sonra yaygındır. Bu implantasyon kanaması olarak da bilinir. Kanama ayrıyeten servikal tahriş, ektopik gebelik yahut düşük yapma tehdidinden de kaynaklanabilir. Hafif kanamanız ağırlaşırsa yahut şiddetli kramplar, sırt ağrısı yahut bıçaklanma ağrıları eşlik ederse Çabucak hekiminize müracaatınız.

Grip, Soğuk Alğınlığı Yaşayabilirsiniz​


Hamilelik bağışıklığınızı azaltır. Bu, öksürük, soğuk algınlığı ve gribe daha yatkın olduğunuz manasına gelir. Hamile bayanların hamileliğin erken periyotlarında soğuk algınlığı yahut grip gibisi semptomlar yaşaması Ender değildir. Tıkalı bir burun çoklukla hamileliğin erken bir belirtisidir. Östrojen düzeylerinde bir artış, sinüs geçişlerinin şişmesine ve daha Çok mukoza üretmesine neden olabilir. Hamilelik için inançlı tedavi seçenekleri hakkında hekiminizle konuşun. Hamile bayanlar, gripten kaynaklanan Önemli hastalıklara karşı daha savunmasızdır. Bu, bebeğiniz için Önemli sıhhat problemlerine yol açabilir.

Diş eti kanaması yahut burun kanaması​


Hamilelik sırasında meydana gelen hormonal değişiklikler, diş etlerinizi plağa karşı daha savunmasız hale getirerek, iltihaplanma ve kanamaya yol açabilir, bu da hamilelik dişeti iltihabı yahut diş eti hastalığı olarak bilinir. Hormonlardaki artış nedeniyle, diş etlerinin fırçalandığında yahut diş ipi ile kullanıldığında iltihaplanma ve kanama mümkünlüğü daha yüksektir. Burundaki kan damarları da hamilelik sırasında genişleyerek burun kanaması riskini artırabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir