Sağlıklı Ve Parlak Saçlar İçin Her Gelin adayının Uyması Gereken 5 Saç Bakım Önerisi

Güzellik Oca 08, 2023 Yorum Yok

Sağlıklı ve parlak saçlar için her gelin adayının uygulaması gereken bu saç bakım ipuçlarına bir göz atın. Bir gelin için saç bakımı, düğün gününüzde göz Müşteri görünmenize Yardımcı olduğu için Cilt bakımı kadar kıymetlidir. Saç derinize ve saçınıza giden bütün doğal eserleri takip etmenin en Yalın yolu, konutta gelin öncesi saç bakımı yapmaktır. Gelin saçı bakım rejimi de istediğiniz Vakit meskende uygulanabilir. Beslenme, idman programı, Cilt bakımı ve saç bakımı rutinlerinizi dikkatle izlemelisiniz.

Düğünden Evvel sağlıklı saçlara sahip olmak için her gelin adayının uygulaması gereken bu saç bakım ipuçlarına bir göz atın:

1. Gerçek Saç Bakımını Seçin​


Gelin adayları, Türlü derin bakım ve uygulamaları ortasından seçim yapabilir. Bu seçimi yaparken saç derinizi yumuşatan ve eksfoliye eden tedavileri arayın. Daha sonra saçınıza gereksinimi olan beslenmeyi sağlamak için bir maske kullanabilirsiniz. Düğün gününden Evvel üç ayda bir saç spa seansı da Dava bir seçenektir. Müsait saç bakımını seçerken dikkatli olun.

2. Saç Problemini Anlayın​

Düğün öncesi saç bakım rejiminizi planlamadan Evvel problemlerinizi anlamanız Fazla kıymetlidir. Saçlarınızın seyrelmesinden telaş ediyorsanız, 9 ila 12 ay evvelden başlamalısınız. Saç Tedavisi yahut yılda bir Sefer yapılabilecek Öbür bir prosedür üzere saç terapilerini seçmeye karar verirseniz, kâfi vaktiniz olacaktır. Sıkıntı kepek yahut Donuk saç ise, üç ila altı ay kâfi olmalıdır. Saç düzleştirme yahut düzleştirme durumunda altı aylık bir müddet ülküdür.

3. Daha Az Şampuan Kullanmak​


Saç çok şampuanlamadan kuruyabilir. Ömür şeklinize ve saç tipinize bağlı olarak iki günde bir yahut haftada iki Sefer şampuanlayabilirsiniz. çok etkin bir Ömür şekliniz varsa ve her gün şampuanlamanız gerektiğini düşünüyorsanız, çok kurumayı önlemek için daha hafif bir günlük şampuan seçin.

4. Saçları Yağlamak​


Cansız saçlardan ve yıpranmış uçlardan gerginliğe kadar, saç yağı masajı başvurulacak bir deva olmuştur. Konutta yapılan soğuk pres hindistancevizi yağı masajı denemek âlâ bir seçenektir. Saçınızı değil, saç derinizi yağlamanız önerilir. Rutininize iç edebileceğiniz saç yağı seçenekleri:

  • Hindistan cevizi yağı
  • Hint yağı
  • Argan yağı

5. Pirinç Suyu​


Pirinç suyundaki besleyici antioksidan sayesinde saçlarınız daha yumuşak ve parlak hale gelecektir. Cildin güzelleşmesine Yardımcı olması için bunu Çehre maskenize bile ekleyebilirsiniz. Sağlıklı görünen saçlar için pirinç suyunu şampuan sonrası durulama yahut gece maskesi olarak kullanabilirsiniz. Saç bakım rejiminize pirinci iç etmek saç dökülmesini durdurmaya Yardımcı olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir