Ödem Söktürücü Diyet ve Ödem Azaltıcı Çay Tarifi

Güzellik Kas 14, 2022 Yorum Yok

Göbek yağları ve bedenin Çeşitli bölgelerinde seyir gösteren kilo artışlarından rahatsız olan şahıslar gerek internet siteleri üzerinden gerek ise Türlü diyet ve zayıflama kitapları üzerine yaptıkları araştırmalar sonucuna bağlı olarak yaptıkları diyetler ile İdeal kilolara ulaşmak istemektedirler. Kiloyla artan ödemlerde bu sorunun en önemli rahatsızlıkları ortasında yer almaktadır. Günümüzde yalnızca bayanlar değil, tıpkı zaman’da erkeklerde bu husus üzerinde Aka bir hassasiyet sergilemekte. Birçok web site yahut sıhhat kitaplarında da geçmekte olan ödem azaltma ile ilgili bilgiler net olmamakla Bir arada tam olarak azaltma kaynağını sunmamaktadır. Bizlerde siz okurlarımız için itinayla hazırladığımız bu yazımızda ödem söktürücü diyet olarak ta geçmekte olan birbirinden farklı tarifler sunacağız.

ÖDEM AZALTICI ÇAY TARİFİ

Bir öbür ismi olan ödem söktürücü ilaç olarak ta anılan çay tanımı için gereçler; bir tutam kadar mısır püskülü, 4 sap kadar maydanoz(saplarıyla birlikte), bir tutam kiraz sapı ve bir tutamda hiduba kâfi olacaktır. Temin edilen gereçleri cezve yahut bir kap içerisinde suya bırakılarak düzgünce kaynamaya bırakın. Çay kıvamında bir ısıya geldiğinde ve ayrıyeten gereçlerin su içerisinde yeterlice çözülmesinden sonra günde bir yahut iki bardak içmeniz ödemde Önemli azalmaları meydana getirecektir.

GÜN İÇERİSİNDE TÜKETİLECEK ÖDEM AZALTICI PİRİNÇ DİYETLERİ

Sabah / Çilekli Pirinç Diyeti

Malzemeler: 5 adet çilek, 3 çorba kaşığı kadar kepekli pirinç, yeteri kadar toz zencefil ve toz tarçın.

Hazırlanışı: Birinci etapta temin etmiş olduğunuz kepekli pirinci yeterlice haşlayın. Çabucak sonrasında ise 5 adet çileği küpler halinde keserek haşlamış olduğunuz pirincin içerisine ek edin. Toz halde temin edilen tarçın ve zencefili tatlandırmak ismine pirincin üzerine ek ederek tüketin.

Öğle / Pirinç Salatası

Malzemeler: 5 adet çeri domates, 3 Yemek kaşığı kadar kepekli pirinç, yarım limon, reyhan-roka-fesleğen-maydanoz ve göbek marul.

Hazırlanışı: Öncelikle kepekli pirinci yeterlice haşlayın ve Çabucak sonrasında temin edilen bütün yeşillikleri incecik biçimde kıyarak pirincin içerisine ek ettikten sonra domatesleri de dilimler biçiminde doğrayarak süsleyip tüketin.

Akşam / Sebzeli Pirinç

Malzemeler: 4 adet bürüksel lahanası, 3 Yemek kaşığı kadar pirinç, 5 adet mantar, 3 adet brokoli, tuz-karabiber ve kekik.

Hazırlanışı: Elde ettiğiniz gereçlerden birinci etapta pirinci haşlayın, sonrasında mantar dışında öbür bütün zerzevatları 5 dakika kadar haşlayın. Ardından mantarı soteleyin üzerine karabiber-kekik ve tuzu ekleyin. Final’de ise bütün gereçleri tava üzerinde soteleyerek servise Amade hale getirip tüketin.

Ödem ile İlgili Bahisler;

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir