Cildinizin Kollajen Üretimini Artıracak 7 Yiyecek

Güzellik Kas 14, 2022 Yorum Yok

Kollajen, cilde yapısını, esnekliğini ve gerginliğini veren proteindir. Diyet, cildinizin gençliğini müdafaada Aka bir rol oynar ve bu, bedeninizin ne kadar kolajen ürettiğine bağlıdır. Cilde yapısını, esnekliğini ve esnemesini sağlayan proteindir. Yaşlandıkça, cildimizde kırışıklıklara ve cildin incelmesine sebebi az kolajen üretimidir.

Haplar ve tozlar biçiminde patlaması oldu, lakin cildinizin kolajen üretimini artırmak için en yeterli yol bu değil. Temel fark, yiyeceklerin bedeninizin Çabucak kullanabileceği biyoyararlı bir kolajen formu içermesidir. Ayrıyeten, reçetesiz satılan destekler Aka ölçüde düzenlenmemiştir. İşte cildinizin kolajenini düzgünleştiren en yeterli yedi yiyecek:

Kemik suyu​


Kemik suyu en tanınan kolajen kaynaklarından biridir. Hayvan kemiklerinin suda kaynatılmasıyla pişirilen bu süreç, kollajeni kemiklerden çıkarır.
Kemik suyu kollajen, magnezyum, fosfor, amino asit ve öbür birçok besin içerir.

Tavuk​


ak et, Güçlü bir kolajen kaynağı içerir, tavuktan bu kadar Fazla desteğin türetilmesine şaşmamalı. Birkaç çalışma, tavuğun boynu ve kıkırdağının artrit tedavisi için bir kolajen kaynağı olduğunu göstermiştir.

Balık ve kabuklu deniz ürünleri​


öbür etler üzere balık ve kabuklu deniz eserleri de kolajenden yapılmış kemiklere sahiptir. Deniz kollajeninin en kolay emilenlerden biri olduğu argüman edilmektedir. Bununla birlikte, balığın baş ve pul üzere daha Çok kolajen içeren daha az Dilek edilen kısımlarını tüketme eğiliminde değiliz. Aslında, araştırmacılar balık derisinin bir kolajen peptit kaynağı olduğunu kanıtladılar.

Yumurta beyazı​


Yumurta kolajen üretimi için Kıymetli olan üç amino asitten biri olan prolin içerir.

Turunçgiller​


C vitamini, bedenin kolajenin öncüsü olan pro-kollajen üretiminde Değerli bir rol oynar. Portakal, greyfurt, limon ve misket limonu üzere turunçgiller bu vitaminle doludur. Diyetinize günlük olarak bir narenciye eklemelisiniz. Bunu tahıllarınıza yahut salatalarınıza ekleyerek yapabilirsiniz.

Çilek​


C vitamini içeriği Laf konusu olduğunda turunçgiller bütün dikkatleri üzerine çekme eğiliminde olsa da, meyveler bunun için eksiksiz bir kaynaktır. Çilekler aslında portakaldan daha Çok C vitamini içerir. Ahududu, yaban mersini ve böğürtlen üzere öteki meyveler de Gerekli besin unsurlarının yüksek dozunu sunar. Ayrıyeten, cildi hasara karşı koruyan antioksidanlar açısından da zengindirler.

Sarımsak​


Sarımsağın bedenin kolajen üretimini arttırdığı bilinmektedir. Kollajen sentezine Yardımcı olan ve parçalanmasını önleyen bir mineral olan kükürt bakımından yüksektir.

Bir evvelki yazımıza da göz atabilirsiniz;

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir