Kakao Yağının Cilt İçin Faydaları

Güzellik Kas 11, 2022 Yorum Yok

Kakao yağı, yağ asitleriyle dolu olduğu için olağanüstü bir nemlendiricidir. Birebir vakitte antioksidanlar açısından da zengindir. Yan tesiri olarak akneye yatkınsanız dikkatli olun, zira bu gözenekleri tıkayabilir. İşe kakao yağının cilde yararları…

Kakao Yağının Cilt İçin Faydaları​

  • Antioksidan bir Sıkıntı merkezidir: Kakao yağı, cildin yaşlanmasına, koyu lekelere ve mat cilde neden olabilen özgür radikal hasarıyla savaşmaya Yardımcı olan antioksidanlar ile doludur. Cildinizi hür radikal hasarından korumak, sağlıklı ve genç görünmesini sağlamak için Fazla kıymetlidir. Kakao yağı tıpkı vakitte bir anti-inflamatuardır.
  • Çatlakları ve yara izlerini azaltır: Birçok bayan, kakao yağının nizamlı kullanımının hem hamilelik sırasında hem de sonrasında çatlakları Irak tuttuğunu argüman eder.
  • Zengin bir nemlendiricidir: Kakao yağı yağ asitleri bakımından yüksektir ve cildi derinlemesine nemlendirerek gövde nemlendiricilerine ve dudak balsamlarına olağanüstü bir katkı sağlar. Hepsi cildi besleyen oleik, palmitik ve stearik asitler içerir.
  • Hassas cildi düzgünleştirir: Tekrar garantisi yoktur, lakin kimileri tarafından ve dermatit üzere Cilt tahrişlerine Yardımcı olduğu için kakao yağı not edilmiştir.

Okuyun:

Kakao yağı sivilcelere neden olabilir mi?

Akneye yatkınsanız, gözenekleri tıkayabileceğinden kakao yağı kullanırken dikkatli olun.

Araştırmalar, kakao yağı kullanmanın Cilt üzerindeki yararlarını destekliyor mu?

Cilt bakımında kakao yağının yararlarını kanıtlayan hiçbir çalışma yoktur; yararların birden fazla anekdot niteliğindedir.

Kakao yağı yara izlerine Yardımcı olabilir mi?

Evet, kakao yağı iki yaşından Ufak yara izlerinin görünümüne Yardımcı olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir