Kışın Çatlamış Dudaklarla Başa Çıkmanıza Yardımcı Olacak 5 Doğal Malzeme

Güzellik Oca 08, 2023 Yorum Yok

Yumuşak ve esnek dudaklar elde etmek için konutta bulunan doğal materyalleri kullanın. Kış aylarında en sık karşılaşılan meselelerden biri de kuru ve çatlamış dudaklarla uğraş etmektir. Misli hava ekseriyetle yumuşak cildin daha süratli kurumasına neden olur ve çatlaklara ve kanamalara neden olur. Dudaklarda yağ bezleri bulunmadığından bedenin diğer bölgeleri üzere nemi uzun mühlet tutamazlar.

Alışkanlık yalama, kozmetiklerdeki kimyasal hususlar ve baharatlı yiyecekler de çatlamış Cilt katmanına katkıda bulunabilir. Kendi başlarına iyileşmelerine karşın, kimi Üzüntü verici olabilir. Bu nedenle, her Vakit elinizin altında bir dudak kremi bulundurmalısınız. Kış aylarında dudaklarınıza ekstra İtina göstermek için birkaç konut üretimi devayı de deneyebilirsiniz.

Bal​


Bal, birçok besleyici elementin doğal bir kaynağıdır ve yara (küçük olanlar) güzelleştirici özelliklere sahiptir. Kesiklerin enfeksiyon kapmasını önleyebilen antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahip nemlendirici bir unsur vazifesi görür.

Balı direkt dudaklarınıza bir pamuk top kullanarak uygulayabilirsiniz. Yumuşak dermal katman için nemlendirici bir maske oluşturmak için aloe vera yahut esansiyel yağlarla kullanabilirsiniz.

Yeşil çay​


Yeşil çay, antioksidanlar açısından zengindir ve bakteri birikiminin yarattığı ağız kokusuna karşı kuvvetli bir casustur. Ayrıyeten iltihaplanmaya Yardımcı olabilir ve cildi nemli tutabilir.

Çayınızı içtikten sonra kuruyan dudaklarınıza poşeti sürebilirsiniz. Sıvının soğumasını bekleyin, durulayın ve bir dudak balsamı uygulayın.

Zeytin yağı​


Zeytinyağının cildin yenilenmesini desteklediği, iltihaplanmayı azalttığı ve antioksidanlar kattığı bilinmektedir. Ayrıyeten çatlamış dudaklarla başa çıkmaya Yardımcı olan uygunlaştırıcı özelliklere sahiptir.

Yatmadan Evvel dudaklarınıza bir damla yağ sürebilirsiniz. ile karıştırarak mesken üretimi bir maske de yapabilirsiniz. Yağı şekerle karıştırarak nemlendirici bir dudak peelingi de yapabilirsiniz.

Limon​


Limon dudaklar ve pul pul dökülen deriden kurtulmak için düzgündür. Direkt dudaklarınıza uygulayabilir, bir gece bekletebilir ve sonraki sabah durulayabilirsiniz.

Limon suyu, şekerli bir kese hazırlamak için de kullanılabilir. 10 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın. Karışım kuru ciltten kurtulmanıza ve dudaklarınızı yumuşak ve esnek hissetmenize Yardımcı olacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir