Kadınlarda Güven Problemi

Aşk/İlişkiler Ağu 18, 2022 Yorum Yok

Kadınların son yıllarda yaşadığı en büyük sorunlardan biri aşırı kıskaçlık ve güvensizlik.Birçok erkek eşinin yada sevgilisiniz aşırı kıskançlıklarından ve takıntılarından şikayetçi hatta bazı kadınlar bunu kabul dahi ediyor. Bu huylarından rahatsızlık duyuyorlar. Ayrıca bir çok psikolog kadınların bu huylarından kurtulmak için tedavi talep ettiğini söyleyerek bunun toplumsal bir durum olduğunu karakterler doğrudan bağlantısı olmadığını savunuyor.

Kadınlarda ki güven probleminin temeli nedir?

Her şeyden önce Türkiye gibi üçüncü dünya ülkelerinde kadın hakları konusunda oldukça geri durumda olan toplumlarda kadınlar yetiştirilirken özgüven duygusunu yitiriyor. Bu genelde aşırı koruma ile ortaya çıkıyor. Aileler kız çocuklarını adeta camdan fanus içinde büyütüyor. Bu durum uzun vadede öz güven eksikliğine dönüşüyor. Kadınlar kendi güzelliklerinin o kadar farkına varamıyorlar ki her hangi bir erkeğin onları kolayca aldatabileceğinden şüpheleniyorlar. Tabi bunda erkeklerinde payı oldukça büyük nasıl mı? Kadınlar özellikle ergenlik döneminde yaşadıkları ilişkileri tüm hayatlarını etkileyerek tamamlıyorlar. Bu dönemlerde başlarına gelen olumsuz olaylar onların bundan sonra ki tüm ilişkilerine sirayet ediyor. Bu nedenle o dönemde öz güvenini kaybeden kadınlar hayatları boyunca kıskanç ve takıntılı hale geliyorlar.

Bu sonun nasıl çözülür konusuna gelince bunun çözümü aslında oldukça basit, kadınlara öz güvenlerini geri kazandırmak. Sizin ondan üstün olmadığınızı göstermek küçük iltifatlar ile kendisinin farkına varmasını sağlamak ve en önemlisi ona insan olarak çok değerli olduğunu hissettirmek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir