Hindistan Cevizi Suyu Kullanmanın Güzelliğe 5 Faydası

Güzellik Oca 08, 2023 Yorum Yok

Hindistan cevizi suyu kullanmanın hoşluk yararlarına bir göz atın. Geçtiğimiz yıllarda, hindistancevizi suyu giderek daha Çok sevilir hale geldi. Bol ölçüde vitamin ve mineral içeren hindistan cevizi suyu nemlendirici ve güzel bir temizleyicidir. Hindistan cevizi suyunun günlük alımının Türlü sıhhat yararları vardır.

Hindistan Cevizi Suyu Kullanmanın Hoşluğa 5 Faydası​

1. Kepek İçin Saç Durulama​


Kepek, kaşıntılı Baş derisi ve öbür Baş derisi enfeksiyonları saç dökülmesine neden olabileceğinden yahut saç gelişimini bozabileceğinden, hindistan cevizi suyunun doğal antifungal ve antibakteriyel özellikleri bunları tedavi etmeye ve önlemeye Yardımcı olur. Bunun için bir kapta bir ölçü hindistan cevizi suyu ile bir ölçü elma sirkesini karıştırın. Şampuan ve saç kremi ile yıkadıktan sonra bu saç durulama kombinasyonunu saç derinize ve saçlara dökün. Bir dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın.

2. Cilt Bakımı​


Hindistan cevizi suyunun C vitamini, amino asitler ve öteki cildi aydınlatıcı ve düzgünleştirici bileşenlere sahip olmasının yanı Dizi araştırmalar, sivilce tedavisinde Yardımcı olabilecek antibakteriyel özelliklere sahip olduğunu da göstermiştir. Akneye eğilimli ciltler için akne aykırısı özelliklerinden faydalanmak için hindistancevizi suyu, zerdeçal ve Kırmızı sandal ağacından kalın bir macun yapın. Akneyi hafifletmek ve görünümünü azaltmak için bu maske etkilenen bölgelere uygulanabilir.

3. Saç Masajı​


Hindistan cevizi suyu, saç derisine kan akışını hızlandırarak ve saç derisine yanlışsız beslenmeyi sağlayarak saç dökülmesini durdurmaya Yardımcı olur. Saçınızı yıkamadan evvel, kan akışını artırmak ve saç köklerinin kırılmasını önlemek için saç derinize hindistan cevizi suyuyla masaj yapın. Nemlendirici özelliği sayesinde saçlarınız parlak, yumuşak ve pürüzsüz hale gelecektir. Kökten uca, doğal bir saç kremi vazifesi görür.

4. doğal Temizleyici​


doğal bir temizleyici misyonu görür. Cildi kurutmaz ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bu nedenle hisli ve kuru cilde sahip bayanlar için bir mükemmel bir temizleyicidir. Hindistan cevizi suyu, makyajı ve Çok yağı çıkarmak için de kullanılabilir.

5. Yaşlanma Aksisi Faydalar​

Kırışıklıkları, ince çizgileri ve öteki yaşlanma belirtilerini gidererek cildinize Yardımcı olan yaşlanma zıddı özellikler sunar. Hindistan cevizi suyunda bulunan doğal vitaminler ve mineraller Cilt tamiratına ve rehidrasyona Yardımcı olur. Hindistan cevizi suyunda bulunan sitokin ismi verilen Özel bir protein, daha süratli hücre çoğalmasını teşvik eder ve cildinizin tonunu eşitler.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir