Göz Çevresindeki Koyu Halkaları Uzak Tutmak İçin 10 Ev Çözümü!

Güzellik Oca 23, 2023 Yorum Yok

Koyu halkaların sorunu hem erkeklere hem de bayanlara yabancı değil! Ve ortaya çıktıklarında kendimizi müthiş ve berbat hissederiz. Merak etme; bu problemle karşılaşan Biricik şahıs sen değilsin. Dünyanın en çarpıcı ünlülerinden kimileri, bir vakitler bu sıkıntıyla karşılaştı ve bu koyu halkaları gizlemek için makyaj ve kapatıcılara başvurmak zorunda kaldı.

Göz etrafındaki Cilt hisli olduğundan, bu problemleri tedavi etmek için kimyasal bazlı eserler yerine doğal ilaçlara başvurmak en güzelidir. Bu nedenle, göz etrafınıza yeni bir Nefes getirmeye Yardımcı olabilecek Yalın ve kolaylıkla uygulanabilir mesken ilaçlarının bir yapılacaklar listesi.

Koyu halkaların nedenleri ve risk faktörleri
Uyku problemi
Bazı alerji türleri
Aşırı melanin üretimi
Göz etrafındaki yağ azaltma
Deri kalınlığının azalması (yaşa yahut öteki faktörlere bağlı olarak)
Demir eksikliği (anemi)
Aşırı güneş ışığına maruz kalma nedeniyle UV hasarı
Gözlere sık sık dokunmak yahut ovmak
Genetik
Tiroid meseleleri (hipotiroidizm gibi)
Geçici yahut kronik dehidrasyon (yeterli su içmeme)
Egzama üzere Cilt rahatsızlıkları
Sigara içmek
Alkol tüketimi
Ani ve çok kilo kaybı
Aile hikayesi – aile geçmişinde koyu halkalar olan şahısların tıpkı şeyi kendileri geliştirmesi daha muhtemeldir.
Cilt tonu – daha koyu derili beşerler daha bariz ve besbelli koyu halkalara sahip olma eğilimindedir.

Koyu Halkaları Tedavi Etmek İçin Mükemmel mesken Tahlilleri:​

1 . Soğuk çay poşetleri​

Bu koyu halkalarla savaşmanın en tesirli ve hayli kolay yollarından biri soğuk çay poşetleri kullanmaktır. Süratli Sonuç almak için tercihen yeşil çay yahut papatya çayı poşetleri kullanın. Kalıntı kafeinin, kan akışını azaltan kan damarlarını daraltmaya Yardımcı olduğu ve koyu halkalardan biraz rahatlama sağlamaya Yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Soğuk Çay Poşetleri Nasıl Kullanılır? – Poşetleri suya batırın ve buzdolabında soğutun. Buzdolabından çıkarın ve 10 ila 15 dakika boyunca her iki gözünüze nazikçe yerleştirin. Tertipli olarak tekrarlayın.

2 . Rendelenmiş Patates yahut Rendelenmiş Salatalık​

Bu, bugüne kadarki en tesirli dermanlardan biridir. Ayrıyeten göz etrafındaki şişliği azaltmaya Yardımcı olurlar. Bu serinletici sebzelerin vitaminler, antioksidanlar ve anti-enflamatuar tabiatı, göz etrafındaki iltihabı azaltmaya Yardımcı olurken tıpkı vakitte kararmayı önlemeye Yardımcı olur.

Patates yahut Salatalık Nasıl Kullanılır? – Çiğ patates yahut salatalığı rendeleyin ve dilimlerini gözlerinize yerleştirin. Rahatlayın ve 10-12 dakika sonra çıkarın. Alternatif olarak, patates yahut salatalık suyunu da çıkarabilirsiniz. Bir pamuk topu alın, suyuna batırın ve gözlerinizin üzerine yerleştirin. Koyu halkaların etrafındaki bütün alanın kaplandığından emin olun. 1-3 dakika bekletin ve soğuk su ile yıkayın. Vaktiniz kısıtlıysa, direkt gözünüze salatalık yahut patates dilimleri de koyabilirsiniz.

3 . Soğuk süt​

Soğuk süt, gözler için doğal bir temizleyicidir ve ayrıyeten göz etrafındaki hisli cildi yatıştırmaya Yardımcı olur. Soğuk süt, sırf şişkinliği azaltmaya Yardımcı olmakla kalmayıp tıpkı vakitte cildi aydınlatan laktik asit içerir. ek olarak, sütteki potasyum cildin daha âlâ nemli kalmasını sağlayarak size daha yumuşak ve esnek bir Cilt bırakır.

Süt Nasıl Kullanılır? – Bir pamuğu soğuk süte batırın ve göz etrafına uygulayın. Bir müddet bekletin ve daha sonra gözleri soğuk suyla durulayın. Haftada en az üç Sefer tekrarlayın!

4. Başı Kaldırmak​

Uyku biçimimiz de gözümüzün etrafındaki alanları tesirler. Başın altına birkaç yastık konulabilir ve sıvının gözlerin altında toplanarak kabarık ve şiş görünmesine Mani olabilir.

5 . Aloe Vera​

Aloe Vera tesirli bir nemlendiricidir. Nemli cildin sarkma mümkünlüğü daha düşüktür ve daha uzun mühlet sağlıklı kalır. Ayrıyeten aloe vera cildi beslemeye Yardımcı olarak erken yaşlanmayı önler.

Aloe Vera Nasıl Kullanılır? – Aloe vera jelini göz altlarına nazikçe uygulayın ve 5-7 dakika masaj yapın. Yapışkan ve rahatsız hissetmediğiniz sürece durulamayın.

6 . Badem yağı ve limon suyu​

Koyu halkaları tedavi etmek için denenmiş ve test edilmiş bir Öbür deva de badem yağı ve limon suyunu karıştırmaktır. Limon suyunun faal bileşeni askorbik asittir ve öbür besinlerle Birlikte göz etrafında şişkin halkalara neden olabilen su tutulmasını azaltmaya Yardımcı olur. Tıpkı vakitte hafif bir beyazlatma tesirine sahiptir, fakat seyreltilmeden kullanıldığında Aksi tesir yapabilir ve cilde ziyan verebilir, bu nedenle her Vakit dikkatli olun.

Badem Yağı ve Limon Suyu Nasıl Kullanılır? – Yaklaşık bir çay kaşığı badem yağı ve birkaç damla limon suyu alın, bunları birleştirin ve göz etrafına nazikçe uygulayın. Masaj yapın ve 2 ila 3 dakika dinlendirin. Daha sora durulayın.

7 . Gül suyu​

Bu katiyetle Aka annenin gizli dermanı olarak adlandırılabilir! Gülsuyu canlandırıcı, gençleştiricidir ve Derhal derhal bütün Cilt tiplerinde ve ciltle ilgili bütün problemlerde pratik olarak kullanılabilir. Tıpkı vakitte tesirli bir Cilt toneri olarak da kullanılabilir.

Gül Suyu Nasıl Kullanılır? – Pamuklu göz pedlerini gül suyuna batırın ve göz kapaklarının üzerine yerleştirin. 10 ila 15 dakika bekletin. En yeterli sonuçları görmek için bir ay boyunca her gece tekrarlayın.

8 . Domates​

Domatesler doğal beyazlatıcı hususlardır. Ayrıyeten göz etrafındaki renk bozulmasını hafifletmeye Yardımcı olan antioksidanlar içerirler.

Domates Nasıl Kullanılır? – Bir çay kaşığı domates suyu ile bir kaşık limon suyunu karıştırın ve her iki göz etrafı altına uygulayın. 10 dakika kadar kalmasına müsaade verin ve soğuk suyla durulayın. Alternatif olarak, koyu halkalardan kurtulmak için domates suyunu limon suyu ve nane yapraklarıyla karıştırarak da tüketebilirsiniz.

9 . Yoga ve Meditasyon​

Koyu halkaların altında yatan sebeplerden biri gerilim, depresyon ve sistemsiz bir Ömür üslubudur. Bu nedenle, koyu halkalarla başa çıkmanın en ihtiyatlı yollarından biri sakin kalmaktır. Fakat gerilim hayatımızın ayrılmaz bir modülü olduğu için bu her Vakit Mümkün olmuyor. Bu nedenle, Yoga ve Meditasyon’u günlük bir ritüel haline getirmekte fayda var!

Yoga yalnızca zihni sakinleştirmez, birebir vakitte gövde saatini düzenlemeye Yardımcı olur ve en değerlisi, birçok gövde sorununu özünden ele alır.

10. Nizamlı Uyku​

Muhtemelen, koyu halkalardan kurtulmaya çalışırken dikkate alınması gereken en Kıymetli faktörlerden biri sistemli olarak gereğince uyumak. Nizamlı uyku, bedeninizin (ve münasebetiyle cildinizin) dinlenmek, onarmak ve yenilenmek için kâfi vakte sahip olmasını sağlar. Bu, cildinizin gençliğini ve genel sıhhatinizi düzgünleştirir. dahil sıhhatimizi ortaya çıkaran birinci şeylerden biri Üzücü Cilt durumudur. Nizamlı olarak yanlışsız uyku, uzun vadede koyu halkaları tedbire ve azaltma konusunda en Aka silahınız olabilir.

Son olarak, Koyu Halkaları doğal Olarak Tedavi Edin:​

  1. C vitamini ve demir açısından Varlıklı bir diyet tüketin
  2. Gözlerinizi her Vakit ovuşturmaktan kaçının
  3. Güçlü göz kozmetiklerinden kaçının. doğal ol!
  4. Göz altındaki cildi nemlendirin
  5. Güneşe çıktığınızda güneş gözlüğü takın. Yalnızca şık görünmenize Yardımcı olmakla kalmaz, birebir vakitte gözleri ziyanlı UV ışınlarından müdafaaya da Yardımcı olurlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir