Glikolik Asidin 5 Faydası

Güzellik Oca 08, 2023 Yorum Yok

Sivilce izlerini gidermekten cildi derinlemesine nemlendirmeye kadar, işte glikolik asidin beş yararı. Glikolik asit, yaygın olarak meyve asitleri olarak bilinen alfa-hidroksi kümesi asitlerin bir kesimidir. Öncelikle şeker kamışından elde edilir ve Cilt için Çeşitli yararları olan doğal bir bileşen olarak kabul edilir. Mükemmel bir nemlendirici ve Cilt eksfoliantıdır. İşte glikolik asidin beş yararı.

Genç bir Görünüm verir​


Kollajen ve elastin, ciltte doğal olarak bulunan iki bileşendir. Elastin cilde genişleyebilirlik sağlayarak kırılmadan Hal değiştirmesine Yardımcı olurken, cildi sıkılaştırarak dolgun ve pürüzsüz görünmesini sağlar. 30 yaşından sonra bu iki bileşenin üretimi azalır ve sarkmaya başlar. Böylelikle, glikolik asidin harici kullanımı kolajen üretimini uyararak cildin genç ve sıkı görünmesine neden olur.

Cildi pürüzsüzleştirir​


Glikozaminoglikanlar, cildimizdeki nemin bağlanmasından Mesul öğütülmüş hususlardır. Glikolik asit kullanımı cildi bu hususlarla doldurarak daha pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlar. Ciltte Daimi glikolik asit uygulaması da akne izlerinin görünümünü düzgünleştirdi.

Cildi eksfoliye eder ve temizler​


Meyyit Cilt hücreleri, herkesin cildinin bir modülüdür ve Cilt gözeneklerindeki boşlukları doldurmamaları için çıkarılması gerekir. Glikolik asidin tertipli kullanımı, cildi eksfoliye ederek meyyit Cilt hücrelerini uzaklaştırır, taze ve sağlıklı bir ışıltı verir.

Nemi Geri kazandırır​


Cildin en üst katmanı sıklıkla parçalanarak cilde pürüzlü ve kuru bir Görüntü verir. Bu da cildin mat ve cansız görünmesine neden olur. Glikolik asit, Cilt hücrelerindeki suyu Geri kazandırarak cildin yumuşak ve sıkı görünmesini sağlar.

Antioksidan özellikler​


Kirlilik ve UV ışınları ve metabolik faktörler nedeniyle bedende cilde ziyan verebilecek birçok özgür radikal üretilir. Glikolik asit, hür radikalleri ortadan kaldıran ve cilde dışarıdan ziyan gelmesini önleyen antioksidan özelliklere sahiptir. Fakat tertipli antrenmanla Bir arada sağlıklı beslenme ve bol su alımı da cildin tazeliğini ve esnekliğini korumak kadar değerlidir. Glikolik asit içeren kremler ve jeller yalnızca süreci tamamlayabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir