Şeker Kamışı Suyu Kilo Verdirir Mi?

Güzellik Oca 08, 2023 Yorum Yok

Şeker kamışı suyu yahut ganne ka ras, şeker kamışının saplarından yapılan serinletici bir içecektir. Asya ve Güney Amerika da iç olmak üzere dünyanın birçok yerinde tanınan bir içecektir.

Şeker kamışı suyu yalnızca Edebiyat değil kışın da lezzetli bir içecektir ve bedeninizin su muhtaçlığını karşılamaya Yardımcı olur. ek olarak, birçok klâsik Ayurveda ilacı şeker kamışı ve türevlerini kullanır. Lakin bu Yalın içeceğin birebir vakitte sağlıklı ve kilo vermede yararlı olduğunu biliyor muydunuz?

Beşerler çoklukla şeker kamışı suyunu yüksek şeker içeriği nedeniyle eleştirir. Yine de, birçok kişinin bunun diyet lifi açısından da yüksek olduğunu ayrım etmesi gerekir. Lif, sizi daha uzun mühlet tok tutabileceğinden, şeker kamışı suyunu kilo vermek isteyen beşerler için Müsait bir seçim haline getirir. Bununla birlikte, Özellikle diyabetiniz varsa, diyetinize şeker kamışı suyu eklemeden Evvel kimi şeylerin farkında olmalısınız.

Kilo Vermek İçin Şeker Kamışı Suyu İçmenin Avantajları​


Şeker kamışı suyu, kilo Eda diyetinize tatlı bir tedavi eklemek için kusursuz bir seçenektir. Birden fazla işlenmiş şekerli içeceğin bilakis, şeker kamışı suyu, besi ek şekerler yahut boş kalorili Yapay tatlandırıcılar içermez.

İşlenmemiş haliyle şeker kamışı suyu aşağıdakileri içerir.

  • %70–75 su
  • %10-15 lif
  • %13–15 doğal şeker yahut sükroz

Rafine edilmemiş doğal şeker olmasına karşın, suyunu denetimli ölçülerde tüketmek en güzelidir.

Ölçülü olarak şeker kamışı suyunun geçerli bir kilo Eda içeceği olabilmesinin öteki birtakım nedenleri şunlardır:

1. Yağsız İçecek​

İstenmeyen yağ almak, bu Çok kilolardan kurtulmaya çalışan herkes için Aka bir pürüzdür. Şeker kamışı suyu, öteki şekerli yahut şişelenmiş içeceklere yağsız bir alternatiftir. Biriken doymuş ve trans yağları yoktur.

2. Tok Kalmanızı Sağlar​

Şeker kamışı suyu, yüksek ölçüde diyet lifi sağladığından kilo kaybı için uygundur. Bir çalışma, diyet lifi alımının, kalori kısıtlamalı bir diyetin akabinde çok kilolu yetişkinlerde kilo kaybını destekleyebileceğini göstermektedir.

Lif tok hissetmenizi sağlar, bu da Özellikle öğün ortalarında çok yemenizi yahut atıştırmanızı pürüzler. Bu nedenle, daha az kalori tükettiğiniz için kilo kaybına neden olabilir.

İpucu
olmamış yahut taze şeker kamışı suyu, fincan (240 mL) başına 13 grama kadar lif içerir. Bununla birlikte, paketlenmiş yahut şişelenmiş olanlar değişen ölçülerde lif içerir. Kimileri ihmal edilebilir ölçüde lif içerebilir, lakin yüksek ilave şekerler içerebilir. Bu nedenle, lif içeriğini Denetim etmek için Besin etiketini okuyun.

Lifli bir Meşrubat istiyorsanız, konutta rafine edilmemiş ve taze şeker kamışı suyu yapmak en uygunudur.

3. Yeterli Bir Detoks İçeceği​

Vücudunuzu detoksifiye etmek, kilo kaybı ve genel sıhhat için hayati Ehemmiyet taşır. Şeker kamışı suyu, bunu yapmanın en düzgün yollarından biridir.

Bir araştırma , şeker kamışı suyunun ve pekmez, kahverengi şeker ve jaggery üzere rafine edilmemiş formlarının flavonoidler ve öbür fenolik bileşikler açısından en Güçlü kaynak olduğunu gösteriyor.

Bu bileşikler kuvvetli detoks tesirine sahiptir. Ayurveda ayrıyeten toksinleri atmak için şekersiz taze şeker kamışı suyu içilmesini önerir.

4. Antrenman Sonrası İçecek​

Şeker kamışı kilo kaybı için âlâ olmakla kalmaz, tıpkı vakitte antrenman sonrası hidrasyon için Gerekli olan hayati mineralleri de içerir.

Bu mineraller ortasında kalsiyum, bakır, magnezyum, manganez, çinko, demir ve potasyum bulunur. Bu nedenle şeker kamışı suyu, Yapay güç içeceklerine ve antrenman sonrası güç çubuklarına kusursuz bir alternatiftir.

Bir araştırma , şeker kamışı suyunun idman sırasında ticari spor içecekleri kadar tesirli olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten sade su yahut spor içeceklerinden daha tesirli bir rehidrasyon içeceğidir.

5. Sindiriminizi İyileştirir​

Şeker kamışı suyu mideyi yatıştırma ve sindirim sistemini rahatlatma özelliğiyle uzun vakittir bilinmektedir. Bu nedenle, asitlik , hisli bağırsak sendromu yahut zayıf sindirimden şikayetçiyseniz, diyetinize şeker kamışı suyu eklemek doğal bir tahlildir.

Şeker kamışı suyundaki potasyum ve yüksek diyet lifi, daha yumuşak sindirime ve bağırsak hareketine Yardımcı olur. Sindirimi güzelleştirerek, şeker kamışı suyu dolaylı olarak besin hususlarını Müsait halde emip asimile edememenin neden olduğu kilo alımını önlemeye Yardımcı olur. ek olarak, atıkların bedenden daha âlâ atılması da kilo kaybına katkıda bulunabilir.

6. doğal Şeker​

Şeker kamışı suyu tatlıdır. Lakin rafine edilmemiş şeker içerir. enteresan bir formda yalnızca %10-15 şeker konsantrasyonuna sahiptir. Geri kalan su, lif, enzimler, vitaminler ve minerallerdir. Ayrıyeten, şeker kamışı suyu, sizi uzun müddet tok tutacak makul ölçülerde diyet lifi içerir.

Düzgün sindirim, Müsait besin emilimini sağlar ve mineral eksikliklerini önler. Bedeninizin daha Çok besin emmesi gerekiyorsa, her Vakit aç hissedeceksiniz.

Zira bu durumda bedeniniz mikro ve makro besinleri ister. Sonuç olarak, ekstra kalori tüketerek kilo almanıza neden olur. Şeker kamışı suyu midenizdeki pH düzeylerini dengeleyerek sindirim sisteminizi sağlıklı meblağ.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir