D Vitamini ve Demir: Kadınların Kışın İhtiyaç Duyduğu 4 Temel Besin

Güzellik Oca 11, 2023 Yorum Yok

Bedende sağlıklı bir üreme sisteminin çalışması için kışın gereksiniminiz olan besinlerin listesi burada. Dünyanın birden fazla yerinde kış, neredeyse hiç güneşlenmediğiniz manasına gelir. Bizi doğal D vitamini kaynağından yoksun bırakır. Bunun dışında, çoğumuz havalarda daha az enerjik hissederiz ve beslenme açısından zorlanırız.

Bu bayanlar için erkeklerden biraz daha güç oluyor. Farklı beslenme ihtiyaçlarımız Mevcut ve birçok Vakit karşılanmıyorlar, bu da formda ve sağlıklı kalmak için gayret etmemize neden oluyor. Bilhassa kışa Müsait sağlıklı bir diyet, bu durumda sıhhati tekrar yoluna koymak için en güzeli olabilir. Kış aylarında Biricik başına kıyafetlerin bize yararı olmaz.

Kış aylarında Biricik başına kıyafetlerin bize yararı olmaz. Vitamin ve minerallere muhtaçlığımız var. Veganlar, vejeteryanlar ve vejeteryan olmayanlar için Müsait seçenekleri bulmak için aşağı kaydırın.

D vitamini​


D vitamini bedeninizin gereksinim duyduğu en Temel besindir. Cildin muhtaçlığı olduğu için kışın bu vitaminden yanlışsız ölçüde tüketmek gerekiyor.

ve kırıklar, bayanlarda bedendeki optimum D vitamini ölçüsünü koruyarak azaltılabilecek Değerli mortalite ve morbiditeye neden olur.

Ayrıyeten bağırsak mikroorganizmalarını sağlıklı meblağ, formda kalmanıza Yardımcı olur ve adet döngüsü üzerindeki Olumsuz tesirleri önler. D vitamini, bayanlar ortasında kemik yoğunluğunu güzelleştirmesiyle bilinir ve bedenin iltihaplanma ve enfeksiyonlarla savaşmasına Yardımcı olur.

D Vitamini Kaynakları​

Veganlar, güçlendirilmiş soya sütü, mantar, güçlendirilmiş tahıllar, güçlendirilmiş badem sütü ve güçlendirilmiş pirinç sütü üzere besinleri tüketerek her gün kâfi alabilirler.

Vejeteryanlar için inek sütü, peynir, tofu, margarin ve meyveler Güçlü D vitamini kaynaklarıdır. Vejetaryen olmayanlar kılıç balığı, somon, ton balığı ve sardalya üzere yağlı balıkları diyetlerine iç etmelidir.

C vitamini​


Bu besin bedenin bağışıklık sistemini güçlendirir ve soğuk algınlığının şiddetini azaltır. Fetüsün yahut yenidoğanın gelişimi ve büyümesi nedeniyle Hamile ve için Fazla kıymetlidir.

Vitamin ayrıyeten düzeylerinde bir artışa katkıda bulunur, bu da progesteron düzeylerinde düşüşe neden olur.

C Vitamini Kaynakları​

için en yeterli bitki kaynakları frenk üzümü, biber (kırmızı ve yeşil), lahana, papaya, brüksel lahanası, brokoli, lahana, kivi, greyfurt, mango, portakal, tere, ahududu ve domatestir. Vejeteryanlar, bedendeki yanlışsız ölçüde besin unsurunu korumak için birçok seçeneğe sahiptir. Vejetaryen olmayanlar, böbrek, kalp ve karaciğer üzere organ etlerini içerebilir.

Demir​


Demir, hemoglobin üretiminden sorumludur. Kış mevsiminde, demir açısından Varlıklı bir yiyecek eklemek, yorgunluk, soğuk eller ve ayaklar, kırılgan tırnaklar ve baş ağrıları yaşamamanıza Yardımcı olabilir.

gövde ısınızı düzenlemeye Yardımcı olabilir.

Demir Kaynakları​

Veganlar ve vejeteryanlar için demirin bitki kaynakları mercimek, nohut, fasulye, soya peyniri, kaju fıstığı, chia tohumu, öğütülmüş keten tohumu, kenevir tohumu, kabak çekirdeği, kuru kayısı ve incir, kinoa ve zenginleştirilmiş kahvaltılık tahıllardır. Vejetaryen olmayanlar için kaynaklar Kırmızı et, Örneğin kuzu eti, dana eti ve keçi dalağı olabilir.

B vitamini​


Harika vitamindir zira Kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna, hücrelerin metabolizmasının ve hudutların fonksiyonunun güzelleştirilmesine ve DNA üretimine Yardımcı olur.

B Vitamini Kaynakları​

Veganlar ve vejeteryanlar, tam tahıllar (yulaf, kepekli ekmek, kepekli makarna ve kahverengi pirinç), kinoa, müsli, güçlendirilmiş vegan kahvaltılık tahıllar, güçlendirilmiş soya sütü, avokado, badem iç olmak üzere bol ölçüde B vitamini kaynağına sahiptir. Brüksel lahanası, kestane ve fındık.

Tavuk, et, balık ve yumurta, yumurta yiyenler ve vejetaryen olmayanlar içindir.

Üstte belirtilen besinler, üreme sisteminin sıhhati ve bedenin düzgün çalışması için Fazla kıymetlidir. Kış aylarında bu besinleri almak sağlıklı bir bağışıklık sistemini muhafazaya, sıcak kalmaya ve hastalıklarla savaşmaya Yardımcı olur. Lakin Önemli eksiklik durumlarında kesinlikle bir sıhhat uzmanına danışmalısınız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir