Az Beklentisi Olanın Mutluluğu Çok Olur

Aşk/İlişkiler Ağu 21, 2022 Yorum Yok

Az beklentisi olanın mutluluğu çok olur. Evet bu doğru bir önermedir. Deneyimle sabittir. Eğer ilişkinizden ve insanlardan çok şey beklerseniz onlar bunu gerçekleştiremediğinden hayal kırıklığı yaşayacaksınız demektir. İnsanların üzerine ne bu kadar sorumluluk bindirin ne de hayal kırıklığı içerisinde yüzün deriz. Her şeyi akışına bırakın. Beklentinizi az tutun, mutluluğunuz çoğalsın.

Beklenti Azaldıkça Mutluluk Çoğalır

Ah, şu romantik komediler. Mükemmel aşklar, mükemmel duygular.. Herkes çok mutludur. Hiçbir an sakin geçmez. Her an herkes birine kur yapar. Cilveleşmeler, bakışlar falanlar filanlar.. Amerikan filmlerinde gördüğünüz herşeyi unutun ve hayata yeniden başlayın. Bu tip filmler insanlara toz pembe bir aşk pazarladılar. Bu tip aşklar çok yok. Olsa da genelde dünyanın en haketmeyen insanı için harcanır. O da size denk gelmez. Bu tip filmlerde lüks arabalar, kariyerli ve çok yakışıklı adamlar, sempatik ve güzel kızlar.. Zaten şu tablo bile hakikatlerle uyuşmuyor.. Siz orada burada pembe hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi için dolanırken genelde bu saydıklarımızın hiçbirini bulamazsınız. Çünkü bu tip şeyler sadece filmlerde olur. Siz davet edildiğiniz bir partide şampanya kadehi tokuşturacağınızı ve güzel bir kadın ya da erkekle tanışacağınızı hayal ederken aslında olacak olan şey 3-5 kişinin bir araya gelmesi ve ‘Naber, nassın?’ diye muhabbet çekmesidir. Beklentilerinizi filmlere göre değil, gerçeklere göre ayarlarsanız daha az hayal kırıklığına uğrarsınız. Ama eviniz Hollywood stüdyolarına yakınsa bu hayalleri düşleyebilirsiniz.

Sözün özü şu ki kimseden birşey yapmasını istemeyin. Kimseye birşey için baskı kurmayın. Kavga çıkarmayın. Olmadıysa olmadı. Olaylara objektif bakın. Hatalarınızı belirleyin ve bunları düzeltmek için uğraşın. Kimseyi birşeyi yapmadı diye suçlamayın. Haklı olsanız da üste çıkmaya çalışmayın. Hayallerinizden bahsedin ancak gerçekleşmesini beklemeyin. Hedeflerinizi gerçekçi belirleyin. Bunu elde etmek için çabalayın. Beklentinizi az tutun ve mutluluğununuzu çoğaltın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir