Aşkın Ömrü

Aşk/İlişkiler Ağu 21, 2022 Yorum Yok

En büyük klişelerden biridir aşkın ömrünü saptadığını iddia etmek. Kimi 2 yıl der kimi 3 yıl.. Oysa aşkın ömrü mü önemlidir yoksa sizin aşkın ömrünüzü uzatmak için yaptığınız girişimler mi?

Aşkın Ömrü Olur mu?

Aşkın ömrü kişilere bağlı olarak değişen bir durumdur. Kimisi ilgisini ve sevgisini 1 ayda kaybederken kimisininki de yıllarca hiç tükenmeden devam etmektedir. Aşka ömür biçmek aslında hiçkimsenin yapmaması gereken bir durumdur. Nasıl ki ilişki esnasında ilişkide yorumda bulunmamak gerekir aynı şekilde iki kişi arasındaki aşkı kumar masasına yatırıp üzerinden bahis yürütmemek gerekir. Kul hakkına girerseniz gün gelir sizin de aynı şekilde başınız yanabilir. O yüzden siz siz olun kimsenin ilişkisi hakkında yorum yapmayın. Kimsenin aşkına da ömür biçmeyin. Bu kendi aşkınız olsa bile…

Aşkın ömrü tamamen kişilerin karşılıklı fedakarlıkları ve özverilerine göre değişir. Aşkı bir çiçek yetiştirmeye benzetirsek nasıl ki bir çiçeği sulamaz ve bakmazsak 1 ayda kurur gider, aşk da aynı şekilde kısa sürede kuruyup gidebilir. Adam olmaz denilen bir çiçeği tedavi edip nasıl ki ondan bir ağaç yapıyoruz ilişkimizde de aynı emeği gösterdikten sonra aynı sonucu almamamız için bir gerekçe yoktur.

Aşk canlıdır ve canlı bir nesne gibi ilgi ister, şevkat ister ve bakım ister. Aşk sizin çocuğunuzdur. İlişkinizi canlı tutar. Ona gözünüz gibi bakmanız gerekmektedir. En ufak hatada çok büyük sonuçlarla karşılaşmamak için her an ilişkinize özen göstermelisiniz. Bunun için geçmişte yaşamamalı ve sevgi deponuzu fullemelisiniz. Aksi halde yeni bir yolda sevdiğiniz kişi ile yol alamazsınız. Geçmişi bırakmalı ve yeni yollarda yeni ufuklarda aşkınızı yaşamalısınız.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir