Araştırmaya göre fazla tuzlu yiyecek vücudu strese sokuyor

Güzellik Kas 17, 2022 Yorum Yok

Yeni bir çalışma, Fazla Çok tuz içeren bir diyetin artan gerilim düzeylerine katkıda bulunabileceğini gösteriyor. ilim adamları, fareler üzerinde yapılan çalışmalarda, yüksek tuzlu bir diyetin gerilim hormonu seviyelerini yüzde 75 artırdığını buldular.

Uzmanlar, bulguların, üreticilerin işlenmiş besinlerdeki tuz ölçüsünü azaltması maksadıyla, tuz tüketimiyle ilgili Kamu sıhhati siyasetinin gözden geçirilmesini teşvik edeceğini umuyor.

Yetişkinler için önerilen tuz alımı günde altı gramdan azdır, lakin birçok insan sistemli olarak yaklaşık dokuz gram yer.

Bu, kalp krizi, nüzul ve vasküler demans risklerini artıran daha yüksek kan basıncına katkıda bulunabilir.

kalp ve sirkülasyon sistemi üzerindeki tesirleri düzgün tespit edilmiş olsa da, yüksek tuzlu bir kişinin davranışı üzerindeki tesiri hakkında Fazla az şey biliniyordu.

Bunu incelemek için, Edinburgh Üniversitesi’nden uzmanlar, olağanda düşük tuzlu bir diyete sahip olan fareleri kullandılar ve insanların tipik alımını yansıtmak için onlara yüksek tuzlu yiyecekler verdiler.

İstirahat halindeki hormonu seviyelerinin artmasının yanı sıra, farelerin çevresel gerilime verdiği hormon reaksiyonunun, olağan bir uygulayan farelerinkinden iki kat daha Çok olduğunu buldular.

Tuz alımı, beyinde bedenin gerilime nasıl reaksiyon vereceğini Denetim eden proteinleri üreten genlerin aktivitesini artırdı.

Uzmanlar, yüksek tuz alımının Kaygı ve saldırganlık üzere diğer davranışsal değişikliklere yol açıp açmadığını anlamak için daha Çok araştırma yapıldığını söylüyor.

Çalışma, Kardiyovasküler Araştırma’da yayınlandı. British Heart Foundation ve Kidney Research UK tarafından finanse edildi.

Edinburgh Üniversitesi Kardiyovasküler Bilimler Merkezi’nde Renal Fizyoloji Profesörü olan Matthew Bailey şunları söyledi: “Ne yersek oyuz ve yüksek tuzlu yiyeceklerin ruh sıhhatimizi nasıl değiştirdiğini anlamak, refahı düzgünleştirmek için Kıymetli bir adımdır. çok fazla Yemek yemenin Fazla Kıymetli olduğunu biliyoruz.” tuz kalbimize, kan damarlarımıza ve böbreklerimize ziyan veriyor. Bu çalışma artık bize yiyeceklerdeki yüksek tuzun beynimizin gerilimle başa çıkma biçimini de değiştirdiğini söylüyor.”

Kaynak:

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir