Zerdeçal Tozunun En İyi Cilt Bakımı Faydaları

Güzellik Oca 18, 2023 Yorum Yok

Altın Baharat olarak da bilinen zerdeçal, yüzyıllardır yüklü olarak Asya ülkelerinde kullanılan bir eserdir. Baharat olarak kullanımının yanı sıra, Aka anneannelerimiz onu hoşluk yardımcısı olarak Cilt bakımında kullanmışlardır. Temel olarak zerdeçal tozu Aleni ve parlak bir Cilt elde etmenize Yardımcı olur.

Zerdeçal Tozunun eşsiz Cilt gençleştirici özellikleri​

Zerdeçal Tozu Cilde Yararları , bu asırlık, hayli kuvvetli şifalı bitkinin Temel özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Bilimsel olarak, curcumin ismi verilen biyoaktif bir bileşen içerdiğinden Curcuma longa olarak bilinir ve bu onu anti-enflamatuar ve anti-mikrobiyal bir organik hoşluk eseri yapar.

Antik Ayurveda bunu şöyle tanımlar:

 • bir ‘Vishodhini’ yahut organik bir detoksifikatör (size pak bir Cilt verir),
 • bir ‘Kushtahara’ (tüm Cilt hastalıklarını tedavi eden),
 • bir ‘Varnya’ (hiperpigmentasyonu uygunlaştıran ve Cilt rengini iyileştiren),
 • bir ‘Shothahara’ yahut bir anti-enflamatuar ve bir antioksidan
 • bir ‘Vranahara’ (yara güzelleştirici özelliklere sahip olan).

Organik Zerdeçal Tozunun sistemli kullanımı böylelikle var Cilt lezyonlarını tedavi eder ve Çeşitli Cilt şartlarını önler.

Organik Zerdeçal Tozunu farklı hallerde kullanmanın cildinize nasıl fayda sağladığını anlamak için artık derinlere inelim.

Zerdeçal Tozu Cilde Faydaları​

Her meskende beğenilen kokulu portakal tozu halinde kolay kolay bulunabilen zerdeçal, Derhal derhal bütün Cilt sıkıntıları için en uygun, ucuz mesken ilaçlarından biridir. bütün Cilt tiplerine fayda sağlayan kanıtlanmış ve vakitle test edilmiş sihirli bir formüldür.

İşte onu günlük Cilt bakım rejiminizin bir modülü haline getirmenin en Değerli yararları.

Sivilceleri giderir​

Sık sık sivilce çıkması nedeniyle kendinizi gerilimli hissediyor musunuz? Sivilceleri önlemek, uygunlaştırmak ve bunlardan kaynaklanan yara izlerinden kurtulmak için Biricik elden bir tahlil mü arıyorsunuz? Yanıtınız evet ise, zerdeçal cildiniz için en uygun eserdir.

Organik Zerdeçal Tozu içindeki kurkumin , tesirli bir anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar bileşendir. Cilt iltihabını azaltır, akne vulgaris’i tedavi eder, daha Çok döküntüyü önler ve yara izlerini gidermek ve size lekesiz bir Görünüm vermek için cildi düzgünleştirir.

Şiddetli enflamatuar Cilt durumlarının tedavisinde Yardımcı olur​

Zerdeçal, Cilt kızarıklığı, hiperpigmentasyon, atopik dermatit (egzama), Çehre sedefi vb. epidermis yahut saçkıran vb. üzere viral ve fungal Cilt enfeksiyonlarına karşı savaşmaya da Yardımcı olur.

Yaşlanma sürecini yavaşlatır​

Cilt hücrelerinde bulunan epeyce ağır hür radikaller vakitle elastikiyetini ve parlaklığını kaybetmesine neden olur. Kırışıklıklar, ince çizgiler, yaşlılık lekeleri ve donukluk, cildimize gereğince İtina göstermezsek ortaya çıkmaya başlayan erken yaşlanma belirtilerinden birkaçıdır.

Zerdeçaldaki kurkuminin antioksidan özellikleri, gövde tarafından üretilen ve cildimize Bina ve Sıkıntı sağlayan bir protein olan üretimini artırır. Ayrıyeten Cilt elastikiyetini güçlendirmeye Yardımcı olur ve yeni hücrelerin yenilenmesini takviyeler. Birleşik tesir, yaşlanma sürecini yavaşlatarak daha genç görünmenizi ve hissetmenizi sağlar!

Cildi nemlendirir​

Özellikle kışın kuru, susuz kalmış Cilt birçok kişiyi endişelendiriyor. nihayet derece kuvvetli Zerdeçal Tozu bunun için de tesirli bir tahlildir. Zerdeçal bazlı kremler, losyonlar ve mesken imali Çehre maskeleri uygulamak cilde Gerekli nemi sağlar. Tertipli kullanım cildinizi yumuşatır, nemlendirir ve besler.

Yağ salgılarını düzenler​

Aşırı kuru Cilt bir rahatsızlıktır, fakat çok yağlı cilde sahip olmak da birçok şahıs için bir problemdir. Cildinizde çok sebum yahut yağ üreten hiperaktif yağ bezleriniz varsa, zerdeçal bazlı Cilt bakım eserlerine geçin.

Curcumin, hücrelerde lipit üretimini engelleyen ve cildinizdeki yağ salgılarını düzenler. Etkin unsur olarak zerdeçal içeren krem ve losyonları kullanmak yüzünüze kolaylıkla yağsız bir Görünüm kazandırır.

Cilde parlaklık katar​

Cildimiz gün boyunca güneşin ziyanlı UV ışınlarına, kire ve Etraf kirliliğine çok maruz kalmanın yükünü taşır. Sıhhatsiz beslenme alışkanlıkları ve Müsait olmayan ayrıyeten Cilt bronzlaşması (koyulaşma), istikrarsız doğal yağ (aşırı kuruluk yahut yağlılık) ve organik parlaklık kaybı (donukluk) formunda hasara neden olur.

Zerdeçal, Cilt aydınlatma özelliklerine sahip faal bir antioksidan bileşendir. Cilt tonunuzu canlandırır ve değiştirir.

Dengeli kullanım ayrıyeten, her Vakit sahip olmayı Düş ettiğiniz doğal, lekesiz parlaklığı vermek için lekelerin, koyu lekelerin ve hiperpigmentasyonun giderilmesine Yardımcı olur.

Yüzdeki istenmeyen tüyleri alır​

Yüzünüzdeki Çok ve istenmeyen tüylerden utanıyor musunuz? Endişelenmeyin, Organik Zerdeçal Tozu imdadınıza yetişebilir. Zerdeçalın gram unu ile uygulanmasının, yüzdeki tüylerin alınmasını kolaylaştırdığı ve yeni tüylerin çıkmasını engellediği kanıtlanmıştır.

Cilt için Zerdeçal Tozu kullanma kılavuzu​


Cilt için bu harika Zerdeçal Tozunun Yararlarını okuduktan sonra , bu eseri muhakkak günlük Cilt bakım rutininize iç etmek isteyeceksiniz. Zerdeçal bazlı eserleri (yüz maskesi, temizleyici vb.) meskende hazırlayabilirsiniz. Dilek edilen sonuçları elde etmek için düzgün kalitede Zerdeçal Tozu Satın Aldığınızdan emin olun.

Artık size, cildinizi aydınlatmak için konutta deneyebileceğiniz kimi kolay, kendin yap yöntemleri/teknikleri sunuyoruz.

Zerdeçal Tozu Maskesi Tarifi​

İçindekiler;

 • Organik Zerdeçal Tozu – 1 Yemek kaşığı
 • Sandal ağacı tozu – 1 Yemek kaşığı
 • Bal – 1 çay kaşığı
 • Gül suyu – Gerekli kıvama göre

Yöntem:

 1. Zerdeçal ve sandal ağacı tozunu bir karıştırma kabına koyun.
 2. Toz karışıma kâfi ölçüde gül suyu ve bal ekleyin.
 3. Kalın bir macun yapmak için düzgünce karıştırın.
 4. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze uygulayın. Büsbütün kurumasını bekleyin (en Çok 15 dakika) ve akabinde ılık suyla durulayın.

Zerdeçal Çehre Peeling Tarifi​

İçindekiler;

 • Zerdeçal Tozu – 1 Yemek kaşığı
 • Nohut tozu – 1 Yemek kaşığı
 • Süt (tercihen çiğ süt)

Yöntem:

 1. Bir kasede zerdeçal ve nohut tozlarını karıştırın.
 2. Birkaç damla süt ekleyin ve kalın bir macun oluşturmak için yeterlice karıştırın.
 3. Bu macunu dairesel hareketlerle yüzünüze eşit biçimde sürün. 5-10 dakika bekletin, akabinde tatlı su ile yıkayın.

Zerdeçal Yağı​

İçindekiler;

 • Zeytinyağı – 3 Yemek kaşığı
 • Zerdeçal esansiyel yağı – birkaç damla

Yöntem:

 1. Her iki yağı da uygunca karıştırın ve Ufak bir kapta saklayın.
 2. Her gün yatmadan Evvel bu karışımdan birkaç damla avucunuza alın ve cildinize nazikçe masaj yapın. Gece boyunca yüzünüzde bırakın.

Yüz Temizleyici Olarak Zerdeçallı Süt​

İçindekiler;

 • Çiğ süt – 5-6 Yemek kaşığı
 • Zerdeçal Tozu – ½ Yemek kaşığı

Yöntem:

 1. Her iki malzemeyi de bir kapta Zerdeçal Tozu sütte büsbütün eriyene kadar karıştırın.
 2. Bir pamuğu bu solüsyona batırın ve yüzünüzü silmek için kullanın.
 3. Organik olarak temizlenmiş parlak bir Çehre elde etmek için suyla durulayın.

Zerdeçal, antioksidan özelliğinden Dolayı organik bir temizleyici ve Cilt bağışıklığını güçlendiricidir. Bu nedenle zerdeçallı süt içmek cildiniz için de yararlıdır. Hazırlamak için bir bardak ılık süte ¼ çay kaşığı zerdeçal ve bir tutam karabiber ekleyin (tadı tatlıysa şeker ekleyin), güzelce karıştırın ve Cilt güzelleştirici içeceğiniz hazır! Nizamlı alım, cildinizi Samimi dışa sağlıklı tutmanın en düzgün yollarından biridir.

Sonuç olarak​

Bir hoşluk yardımcısı olan zerdeçal, uzun müddettir takip edilen esaslı bir uygulamadır. Bu organik eserin yararı, Cilt güzelleştirme yahut Cilt tonunun aydınlatılması ile hudutlu değildir. Tıbbi kullanım, akne, hiperpigmentasyon, iltihaplanmalar ve öteki Cilt enfeksiyonları üzere ciltle ilgili sayısız sorunun tedavisi, uygunlaştırılması ve önlenmesi içindir. Birkaç hafta içinde harikulâde sonuçlar almak için Cilt bakımı rutininize ekleyin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir