Yüz Egzamasını Nasıl Geçer Doğal Tahliller

Güzellik Eki 26, 2022 Yorum Yok

Bu yazımızda doğal metotlar ile yüz egzaması nasıl geçer, konusunda kıymetli bilgiler vereceğiz.

Yüz Egzaması Nasıl Olur?

Yüz egzaması çoklukla doğuştan yahut genetik kökenli gelen alerjiye yatkınlık üzere durumlarda ve hassas cildi olanlarda bilhassa gerilim ve beden direncinin düşmesi halinde. Yeniden alerjik bünyelerde bahar periyotlarında görülebilir. Ekseriyetle egzama kremi üzere ilaçlar ile tedavi edilen yüz egzamaları için doğal prosedürlerle tedavi yolları da mevcut. Egzama tedavisi yapılırken yeniden egzamayı artırıcı yiyeceklerden ve şayet varsa alerjik etkenlerden uzak durmakta yarar var. Bunun haricinde cildinizin çok kuru kalması da yahut tam bilakis çok yağlı kalması da egzamanızın artmasına sebep olabiliyor.

Bunun dışında kimyasallardan, parfümlü ve çok deterjanlı çamaşır yıkamaktan, parfümlerden, çok kuru havadan, konut tozlarından ve çok uzun ve sıcak banyo yapmaktan kaçınmak gerekiyor. Tabi herkesin mustarip olduğu gerilimden de uzak durmak değerli.

Yüz Egzaması İçin Doğal Eserler Nelerdir?

Herkesin aklında olan egzama nasıl geçer sorusunun karşılığı ise aslında hepimizin konutunda kullandığı yahut çarçabuk bulabileceği doğal eserlerde gizli. Egzamaya uygun gelen kimi doğal eser ve sistemler şunlar:

  • Aloa Vera: Aloa Vera içeren bilhassa doğal ve katkısız kremler egzama sorunlarında çok önemli güzelleşmeler sağlıyor.
  • Yulaf: Yulaf ezmesi ve yulaf ile yapılacak lapalar egzamanın yanında birçok cilt sorunları için tavsiye ediliyor.
  • Limon: Limon bilhassa cildin yağ istikrarını sağlamada değerli yararlara sahip. Egzamanın ağır olduğu gölgelere çok azla olamamak kaydı ile silon suyu uygulanabilir. Yahut sabah yüzünüzü limonlu ılık suyla yıkayabilirsiniz.
  • Elma Sirkesi: Meskende kolaylıkla yapılabilecek doğal elma sirkesi pamukla egzamaların üzerine uyguladığınız takdirde olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • Salatalık: Salatalık ile yapılacak tamponlar da egzamalı bölgenin gerginliğini azaltıp güzelleşme sürecine olumlu katkıda bulunabiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir