Yaz Aylarında Süratli Bronzlaşmak İçin Tesirli Yollar

Güzellik Eki 26, 2022 Yorum Yok

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte hem bayanlar hem de erkekler bronzlaştırıcı eserler tercih etmektedirler. Bu noktada ise sağlıklı bir biçimde bronzlaşabilmek ismine cilt açısından ziyanlı olmayan eserler seçmekte yarar vardır. Hızlı bronzlaşmak için tesirli metotlar arasında, düşük müdafaa faktörlü güneş kremlerini kullanmak gösterilebilir. Fakat açık bir cilt rengine sahip olanların düşük müdafaa faktörü seçerken dikkatli olmaları gerekir. Bu noktada cildi bronzlaştıran bitkisel yağlar da son derece tesirlidir. Kakao, havuç, ceviz ve susam yağları, cildin bronzlaşmasına katkı sağlayan eserler ortasındadır.

Bronzlaştırıcı Eser Seçerken Dikkat Edilecek Ögeler

Bronzlaştırıcı eser seçerken sıhhat açısından ziyanlı olmamasına dikkat edilmelidir. Bilhassa güneşin ziyanlı tesirlerinden koruyacak güçlü krem ya da bronzlaştırıcı yağların tercih edilmesinde de yarar vardır.

  • Genç bir cilt için yaz aylarında güneş hami eserler kullanmak değerlidir.
  • Yaşlanma, kırışıklık ya da lekelenme üzere sorunların ortaya çıkmaması ismine güneş esirgeyici kremlerin tercih edilmesinde yarar vardır.
  • Cilt bakım yağlarının faydaları bu noktada son derece kıymetlidir.
  • Koruyucu kremler yerine bakım yağları tercih edenler, bu sayede hem güneşin ziyanlı tesirlerinden korunabilir hem de ciltlerine ziyan vermeden kalıcı bir bronzluğa ulaşabilirler.

Etkili muhafaza için sık aralıklarla yenilenmeli:  Yaz aylarında süratli bir halde bronzlaşırken cilt dokusunun ziyan görmemesi ismine kullanılan eserler sık aralıklar ile uygulanması kıymetlidir. Güneş kremleri ya da bronzlaştırıcılar, 2-3 saat içerisinde tesirini kaybedebilir. Cilt yanığı oluşmaması ismine tertipli tekrarlamak gerekir. Cildin ferahlaması için güneş sonrasında nemlendirici ve ferahlatıcı kremler uygulamakta da yarar vardır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir