Yanlış Kadın Olmak

Aşk/İlişkiler, Genel Ağu 20, 2022 Yorum Yok

Doğru aşkı ararken biz kadınlar genelde ‘yanlış’ kadın oluyoruz. Biz kadınlar mutlu bir aşk için yapmadığımızı bırakmıyoruz. Sürekli mutlu bir aşkın peşinde oradan oraya yol alıyoruz. Karşımızdaki kişileri ince eleyip sık dokuyoruz ve sürekli bize uygun olup olmadığını düşünüyoruz.

Yanlış Kadın Olmak Nedir

Karşımızdaki kişiyi ince eleyip sık dokurken acaba kendimizi ne kadar tartıp değerlendiriyoruz. Doğru erkeği ve aşkı ararken karşımızdaki kişi için yanlış insan olabileceğimizi hiç düşündük mü acaba.. Yanlış insan olmayı kimse kendine yediremez ama karşınızdaki insan yanlıştır, siz doğrusunuzdur. Bu da sizin karşınızdaki kişiye göre yanlış insan olmanız için bir nedendir. Biz burada kendimizle ilgili tanımlamalara girerken genelde kalıplara takılı kalıyoruz. Oysa doğru kişinin öteki kişinin gözünde yanlış kişi olması gayet normaldir. Doğru ya da yanlışlık mesele değildir. Mesele ikinizin birbiriniz için yaratılmamış olmasıdır.

Biz sürekli karşımızdaki kişiyi değerlendiriyoruz çünkü baskıcı bir toplumda yetiştirildik. Sürekli karşımıza diziler vasıtasıyla ideal erkekler çıkartıldı. Biz de onu arıyoruz. Ne yazık ki hata yapıyoruz. Kaldı ki bizim tipimiz ideal erkeğin aradığı kadın tipi midir? Bir de dönüp kendimize bakmalıyız değil mi! O yüzden ideal erkeğe ideal kadın olmaya çalışmayın. Kendinizi hayatın akışına bırakın ve yaşadığınız anın keyfine varın.

Sİz kendinizle ne kadar mutluysanız, etrafınıza ne kadar neşe saçıyorsanız ‘bay doğru’nun sizi bulması o kadar kolaylaşacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir