Aslında Erkekler Daha Kıskanç

Aşk/İlişkiler, Genel Ağu 20, 2022 Yorum Yok

Kıskançlık hem insani hem de dozu kaçtığı zaman bir o kadar da tehlikelidir. Kıskanılmak güzeldir ama kıskanma duygusu kıskanan kişiye pek güzel bir etki bırakmaz. Kıskanan kişi kendine güvenmediği için kıskanmaktadır. Aslında her insan bir parça kendine güvenmez ve her insan bir parça kıskanıyordur. Kıskanmadığını iddia eden adam ya yaşamıyordur ya da kendine çok güveniyordur. Bir erkek kıskanmadığını iddia ediyorsa bilin ki ya kendini dev aynasında görüyordur ya da kıskançlığın utanılacak birşey olduğunu düşünerek bunu gizliyordur. Her insan bir nebze kıskanır. Eğer kıskanmıyorsa sizi sevmiyordur.

Erkekler Daha Kıskanç

Biz erkeklere sorduk kıskanç olup olmadıklarını.. Genelde kadınlar kıskanç olarak bilinirler.. Bir kadının bir kadınla anlaşamama nedeni de budur. Her kadın her kadını kıskanır aslında ve o nedenle arkasından iş çevirir.

Biz de erkeklere kıskanıp kıskanmadıklarını sorduk. Erkeklerden aldığımız cevaplar ile sadece kadınların kıskanç olmadıklarını gördük. 5 milyon erkeğin üzerinde yaptığımız araştırmalara göre ankete katılan erkeklerin % 60’ı sevgililerinin en yakın arkadaşının bir erkek olmasından rahatsızlık duyduğunu dile getirdi. Ankete katılan kadınların sadece % 20’si bu soruya evet dedi. Biz bu % 20’yi % 50 olarak düşünelim. Kadınlar kıskanç oldukları kadar kıskançlığı saklama konusunda da uzmanlar. Gerçi sonuç ne olursa olsun erkeklerin de en az kadınlar kadar kıskanç olduğu ortaya çıktı.

Ankette kıskanan erkeklerin profiline bakıldığında yaş aralığının 31 ila 44 yaşları arasında olduğu ortaya çıktı. Ayrıca ankette kıskandıklarını belirten erkeklerin çoğu üniversite mezunudur. İl sıralamasında da İstanbul, Ankara ve İzmir en çok kıskanan erkeklerin olduğu iller olarak sıralandı.

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir