Tırnak Beyazlatma Sistemleri Limon ve Diş Macunu

Güzellik Eki 27, 2022 Yorum Yok

Tırnak beyazlatma için yapılması gerekenler ortasında en çok kullanılan şeyler limon ve sirkedir. Tırnaklar bilhassa oje sürmekten ötürü sararır. Ojeden ötürü havasız kalan tırnaklar vakit içinde sararmaya başlar. Bu sarılığı giderebilmek için de tırnak bakımı yapılması gereklidir. Bunun için de kozmetik eserleri satılan yerlerden eserler alınabilir. Ama konutta uygulanacak doğal tekniklerle de tırnak beyazlatmak mümkündür.

Limon İle Tırnakları Beyazlatma

Tırnak beyazlatma nasıl yapılır konusunda en çok tavsiye edilen şey limondur. Limonun tırnakları besleyici özelliği vardır. Bu yüzden de hem tırnak uzatma hem de tırnak beyazlatma için sıklıkla limon kullanılır. Limon direkt tırnağa sürülebilir. Bunun dışında yarım limon suyu ve 1 çay kaşığı karbonat karışımının hazırlanmasının akabinde bir fırça yardımıyla tırnaklar fırçalanabilir.

Tırnak Beyazlatma İçin Diş Macunu

Tırnak beyazlatma formüllerinden bir başkası ise diş macunudur. Pak bir diş fırçasının üzerine sürülen bir ölçü diş macunu ile tırnakların fırçalanması beyazlık için hayli tesirli bir prosedürdür. Bu prosedürün sistemli olarak yapılması da kısa bir mühlet içerisinde tırnak beyazlatacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir