Takma Kirpik Temizleme Usulleri

Güzellik Eki 27, 2022 Yorum Yok

Takma kirpik temizliği, kirpiklerin uzun periyodik kullanımının mümkün olması için, makyaj temizleyici hususlar kullanılarak yapılan kirpik bakımıdır. Takma kirpiklerin bakımının yapılmaması halinde tekrar kullanımında problemler meydana gelecek ve beğenilen enfeksiyona varan sonuçlarla karşılaşılacaktır.

Takma Kirpik Temizlemede Kimyasal Yollar

Takma kirpiklerin temizlenmesi için kirpik temizleme solüsyonu kullanılabilir. Bu solüsyon kimi kozmetik mağazalarında bulunabileceği üzere, takma kirpiklerin paketlerinin içerisinden de çıkabilmektedir. Kullanımı sırasında rimel sürülmüş yahut yapıştırıcı kullanılmış kirpiklerde solüsyon ve pamuk kullanılarak nazik bir halde temizleme yapılmalıdır.

Bulaşık sabunuyla temizleme de takma kirpik kullananların en fazla tercih ettiği temizleme usulleri ortasındadır. Bunun için elin dayanabileceği sıcaklıkta su, bir kaba doldurularak üzerine bulaşık deterjanı dökülür. Akabinde kirpikler içine atılıp yapıştırıcı ile rimelin çıkması sağlanır.

Takma Kirpik Temizlemede Doğal Yollar

Hindistan cevizi yağı takma kirpik temizlemede kullanılan prosedürler ortasındadır. Bu yolda pamuğa bol ölçüde dökülmüş Hindistan cevizi yağı ile takma kirpikler temizlenir. Pamuğun temizleyemediği yapıştırıcı kalıntıları için cımbız ve kulak çubuğu kullanılabilir.

Bitkisel bebek şampuanları da takma kirpik yapıştırıcısını çıkaracak gereçler ortasındadır. Yaklaşık iki dakika bebek şampuanı ve ılık su içinde bekletilen takma kirpikler havlu yardımıyla temizlenir. Çıkarılması  güç olan yapıştırıcı kalıntıları için cımbız kullanılabilir. Enfeksiyon riskine karşılık tüm takma kirpikler kullanılmadan evvel eller dezenfekte edilmelidir. Temizleme etabından sonra da kuruduğundan emin olunduktan sonra saklama kabına konarak koruma edilmelidir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir