Süratli Uçuk Geçirme Formülleri Doğal Ve Kimyasal !

Güzellik Eki 27, 2022 Yorum Yok

Uçuktan süratli kurtulmanın yolları, bağışıklık sistemini güçlendirmekten geçmektedir. Süratli uçuk geçirme usulleri doğal ve kimyasal tanımları sizlerle… Bağışıklığın düşmesi sonucu bedene saklanmış olan uçuk virüsü herpes açığa çıkar ve uçuk oluşur. Bu nedenle bağışıklık güçlendirme, nizamlı vitamin alımı, destek besinler tüketme üzere formüller uçuk oluşumunu önleyecek ve uçuğun süratle geçmesini sağlayacaktır.

Kimyasal Yollarla Uçuktan Kurtulmak

Uçuktan kurtulma yolları ortasında aseton, yüz temizleme jeli üzere kimyasal hususlar kullanmak da bulunmaktadır. Uçuktan kimyasal yollarla kurtulma usulleri ortasında şunlar bulunur:

  • Aseton: Cilde temas ettiğinde tahriş edebilen asetonu bir kulak çubuğu yardımıyla tam yaranın üzerine sürebilirsiniz.
  • Yüz Temizleme Jeli: Yüz temizleme jelleri antiseptik içerdiğinden enfeksiyona bağlı uçuklarda tedaviyi kolaylaştırmaktadır. Pamuğa sıkılan yüz temizleyici, günde 3 kez uçuğun üzerine sürülür.

Doğal Prosedürlerle Uçuk Tedavisi

Doğanın sağladığı imkanlar kullanılarak uçuğu tedavi etmek için izlenmesi gereken yollar şu haldedir:

  • Çay Ağacı Yağı: Uçuğa en süratli çözümler ortasında bulunan çay ağacı yağı, kulak çubuğu ile uçuk üzerine sürülür. Biraz bekletildikten sonra yıkanır.
  • Nane Yağı: Hem antibakteriyel, hem de ağrı kesici olarak misyon yapan nane yağı, uçuğun yol açtığı yanmalara teğe birdir. Kulak çubuğu ile uçuk üzerine uygulanır ve yıkanması gerekmez.
  • Sirke: Uçuğa sirke sürmek, sirkenin bakterilerle savaşan yapısı nedeniyle pek işe fayda bir usuldür. Pamuk ile uçuk üzerine sürülen elma sirkesi, başta yaksa da uçuğu süratle geçirecektir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir