Sivilce İçin Muz Kabuğu Maskesi Nasıl Yapılır?

Güzellik Eki 26, 2022 Yorum Yok

Muz kabuğu maskesi ile sivilcelerden kurtulmak için muz kabuğunun altındaki beyaz kısım kullanılır. Bu kısmın kaşık yardımıyla soyularak hazırlanacak maskeye eklenmesi, cilde parlaklık vererek sivilce oluşumunu azaltır. Muz maskesi, içeriğindeki antioksidan, anti fungal ve enzimatik hususlarla cildin yağ istikrarını sağlamaya yardımcı olur.

Muz Maskesi Tarifi

Muz kabuğunun yararları cilt yüzeyinden toksinleri uzaklaştıracak doğal bir antioksidan olması ile meydana  gelmektedir. Bunun için muz kabuğu maskesinin kullanımından evvel cilt soğuk su ile yıkanmalı ve kurulanmalıdır. Akne ve sivilceli bölgeye 5 dakika boyunca, muzun içindeki beyaz bölge yüzeye değecek halde masaj yapılır. Akabinde cildin 20 dakika dinlenmesi beklenir ve soğuk su ile durulanır.

Günde 2-3 kere tekrarlanabilecek bu maskeye alternatif olarak, muzun içindeki beyaz bölgeye  zerdeçal sürülerek de birebir süreç tekrarlanabilir. Bu sayede peeling tesiri de meydana gelmiş olup meyyit derilerden arınma sağlanır. Muz kabuğunun içerisindeki C vitamini yardımıyla, peeling sırasında açılan gözenekler sıkılaşır.

Muz Maskesinin Faydaları

En büyük  tesiri sivilce ve siğillerde görülen muz maskesi, tıpkı vakitte cilt lekeleri konusunda da tesirlidir. Tıpkı maskenin lekeli kısma uygulanması, sivilce sonrası oluşan pürüzlü imajın ortadan kalkmasına yardımcı olur. Sivilcelerin sıkılması sonucu oluşan çukurlara uygulanan muz maskesi, gözenekleri sıkılaştırır ve pürüzsüz görünümün yakalanmasına yardımcı olur. Muz kabuğu gözaltına uygulanması halinde morlukları geçirirken, et benlerini de yok etmesi ile bilinmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir