Çocuklar Bebekler Sinek Isırıklarından Nasıl Korunur?

Anne/Çocuk, Aşk/İlişkiler, Cinsellik, Gebelik, Genel, Güzellik, Moda, Sağlıklı Yaşam Eki 26, 2022 Yorum Yok

Çocukları sinek ısırmasını engelleme yöntemleri, ortasında en çok işe yarayan ve ebeveynler tarafından en çok başvurulan usul sivrisinek kovucu spreyler ya da losyonlardır. Bu konuda, çocuğunuzu sinek ısırığından korumak için kullanacağınız eseri güzel seçmelisiniz. Tercih edeceğiniz eserin içinde çocuğunuzun cildinde bir alerjiye neden olacak husus bulunabilir. Büsbütün doğal bir sinek kovucu sprey, losyon ilaçları sayesinde çocuğunuzu sineklerden korumuş olursunuz. Çocuğu sineklerden korumak için yöntemler ortasında en çok işe yarayanlar aşağıda belirtilmiştir. Bu teknikler sayesinde çocuğunuzu sinek ısırıklarına karşı koruyabilirsiniz.

  • Çocuğunuzun yatağının etrafına bir cibinlik kurarak, sineklerin gelmesini engelleyebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun cildine sinek kovucu ilaçlar temas etmemiş olacaktır. Bu ilaçların, çocuklarda alerjiye neden olabileceğini unutmayın.
  • %100 Bitkisel yağlar kullanarak da çocuğunuzu sineklerden koruyabilirsiniz. Uçucu tesiri olan bitkisel yağları sinekler sevmez, uzaklaşır. Çocuğunuza sürebileceğiniz birtakım uçucu tesiri olan bitkisel yağlar; adaçayı yağı, gül yağı, lavanta yağı, nane yağı üzere yağlardır.
  • Açık tonda giysiler ya da çarşaflar sayesinde de çocuğunuzu sineklerden koruyabilirsiniz. Sinekler renkleri çok kolay algılayabilirler. Bu yüzden parlak ve açık tonlu renkleri sevmezler, uzak dururlar.

Çocuk Sinek Tarafından Isırıldıktan Sonra Ne Yapılmalı?

Çocuk, sinek tarafından ısırıldıktan sonra yapılması gerekenleri uygulayarak, çocuğunuzun sinek ısırığından ötürü duyduğu acıyı azaltabilir ve ısırığı tedavi edebilirsiniz.

  • Isırığın bulunduğu bölgeye buz kompresi yapmak, yararlıdır.
  • Isırığın bulunduğu yere biraz kolonya sürmek, çocuğunuzun canını yakabilir, lakin, hayli tesirli usuldür. Bu sayede kaşıntı ve ısırıktan ötürü duyulan acı geçer.
  • Anneler tarafından en çok tercih edilen başka usul ise; ısırığın olduğu yere aspirini ezip sürmektir. Aspirin, ısırığın bulunduğu yeri güzelleştirecektir.

Bebeklerde Sivrisinek Alerjisi Nedir?

Bebeklerin sivrisineğe karşı alerjisi pek sık görülmese de mümkündür. Çocuklarda sivrisinek alerjisi 5 yaşına kadar daha fazla olur. Sivrisinek ısırığının bulunduğu yerlerde ise ufak ufak şişikler oluşur. Bu durumu azaltmak için ise bebeğinize uzun kollu giydirebilir, sivrisinek kovucu ilaçlar kullanabilirsiniz. Şayet meseleniz devam ederse, çocuğunuzu kesinlikle doktora götürmelisiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir