Salisilik asit nedir?

Güzellik Oca 08, 2023 Yorum Yok

Bir türlü geçmeyen inatçı sivilcelerle mi gayret ediyorsunuz? Salisilik Asit, Cilt bakımı rutininiz için tam da gereksiniminiz olan şey olabilir. Salisilik asitin ne olduğunu, nasıl çalıştığını, yararlarını ve diğer akne tedavilerinden nasıl farklı olduğunu makalemizde anlatacağız. Cildinizin denetimini yine kazanmaya ve ışıltılı ışıltınızı tekrar keşfetmeye Amade olun.

Salisilik asidin faydaları​

  • Salisilik Asit, sebum (cildinizin doğal yağı) düzeylerini azaltır.
  • Hücre döngüsünü uyarır ve meyyit cilt hücrelerini temizler.
  • Cildi yatıştırıcı özelliği sayesinde yetişkin sivilceleri için tercih edilen bir bileşendir.

Salisilik asit nasıl çalışır?​


Salisilik Asit, fazladan bir karbon atomu içeren bir Alfa Hidroksi Asitten (AHA) biraz farklı bir atomik yapıya sahip olan bir Beta Hidroksi Asittir. BHA’lar yağda çözünür ve gözenekleri açmada ve akne eğilimli cildi soymada epeyce tesirlidir.

Salisilik asit sivilceye ne yapar?​

Akne, meyyit Cilt hücreleri, çok sebum ve sivilceye neden olan bakteriler gözenekleri tıkayan tıkaçlar oluşturduğunda meydana gelir. Salisilik Asit, tıkanmış gözeneklere nüfuz etme ve gözenekleri tıkayan meyyit deri hücrelerini bir ortada tutan “yapıştırıcıyı” çözme Özel yeteneğine sahiptir. Bu, kırılmaların giderilmesine Yardımcı olur.

Salisilik asit ve benzoil peroksit​

Benzoil Peroksit ile Salisilik Asit ortasındaki en Aka fark, Benzoil Peroksitin sivilceye neden olan bakterileri öldürmesidir. Salisilik Asit bakterileri öldürmez lakin sivilcelere katkıda bulunan öteki faktörleri ortadan kaldırır. Ayrıyeten yüzey yağını giderir ve Cilt dokusunu eşitler. Her iki malzemeyi de Cilt bakım rejiminizde kullanabilirsiniz, fakat bu Fazla kuru olabilir, bu nedenle bunları farklı vakitlerde kullanın.

Salisilik asit eserleri ne kadar süratli tesir eder?​

Olumlu sonuçlar Çabucak alınabilir. Salisilik Asit cildi yatıştırıcı özelliklere sahip olduğundan, sonraki gün Çabucak bir güzelleşme ayrım edebilirsiniz. Fakat herkesin cildi farklıdır, bu nedenle sonuçlar Cilt tipine nazaran değişir. Birden fazla insan, birkaç haftalık tertipli kullanımdan sonra Değerli değişiklikler görür.

Salisilik asit nasıl kullanılır?​

Kalıcı sonuçlar için Salisilik Asit eserlerini her gün yahut gün çok uygulamalısınız. Cilt Fazla kuru hissediyorsa, kullanımı haftada teğe düşürün.

Hamileyken salisilik asit kullanabilir miyim?​

Topikal Salisilik Asidin tesirlerini belirlemek için Hamile bayanlar üzerinde kâfi araştırma yapılmamıştır. Hekimler tipik olarak Hamile bayanların yüksek konsantrasyonlarda Salisilik Asit kullanmaktan kaçınmasını önerir. Günde bir yahut iki Kez kullanılan bir leke tedavisinde yahut bir yıkama eserinde Ufak ölçülerde Salisilik Asit tipik olarak inançlı kabul edilir. Daha Çok alanı kaplayan yahut ciltte daha uzun mühlet kalan eserlerden Irak durun.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir