Patates ile Ayakkabı Genişletme Teknikleri

Moda Eki 26, 2022 Yorum Yok

Yeni ayakkabılar yahut sıkan ayakkabılar için patates uygulaması yaparak, ayaklarınızın rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Ayakkabıları genişletmek için pratik sistemler uygulayabilirsiniz.

Ayakkabılar İçin Pratik Teknikler

Ayakkabılara kalıp koydurmak veya kunduracıların genişletme çalışmaları yapması formüllerden biri olabilir. Öteki bir usul ise içerisi su dolu poşetleri, ayakkabılar içerisine yerleştirmek ve akabinde buzdolabında bekletmek. Bu prosedür sıkan yahut küçük gelen ayakkabıların daha rahat olmasını sağlarken, kolay biçimde genişlemesine imkan sunar.

Islak gazete kağıtları ile ayakkabı içlerini doldurmak, ayakkabıları genişletme formüllerinden biridir. En pratik ve konforlu prosedür ise patates tekniğidir.

Patates İle Ayaklarınızı Rahatlatın

Ayakkabıların numara, model ve büyüklüklerine nazaran iki büyük uzunluk patates alın. Patatesleri soyduktan sonra havlu peçete yahut gazete kağıdı ile sarın. Akabinde ayakkabıların burun kısımlarına hakikat düzgünce yerleştirin. Bir gece bu halde bekletin.

Kuruyan patatesler, ayakkabı derisinin genişlemesine imkan sunacaktır. Ayrıyeten ayakkabı içindeki makûs kokuların giderilmesi için de en tesirli tekniklerden biridir. Patates ile ayakkabı genişletme tekniği, bez ve kumaş ayakkabılarda önerilmez. Patates üzerindeki ıslaklık, kumaşa geçeceği için leke oluşumuna neden olabilir.

Konforlu Ayakkabı Kullanımı

Size en rahat gelen ve en sık giydiğiniz ayakkabının daha uzun ömürlü olması ve ayak sıhhatinizin devam ettirilmesi için tıpkı ayakkabıyı üst üste giymeyiniz. En az 1 ya da 2 gün orta vererek havalanmasını sağlayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir