Makyaj Öncesi Bakım

Güzellik Eyl 17, 2023 Yorum Yok

Makyaj Öncesi Bakım

Her şeyden önce bir çok kadın bilinçsizce makyaj öncesi bakım yapmadan kozmetik ürünleri ciltlerine uyguluyor.Bunun sonucunda doğrudan cilde uygulanan kozmetik ürünlerin içinde bulunan kimyasallar ciltlerinde sarkmalara, kırışıklılara, leke  ve sivilcelere neden oluyor.

Bu neden ile makyaj öncesi cildimizi makyaja hazırlamalı ve cildinizi korumalıyız. Peki makyaj öncesi yaptığımız işlemler ne işimize yarayacak. Öncellikle makyajımız daha kalıcı olacak ve cildimize zarar vermeyecek.

Makyaj öncesi yapmamız gereken ilk şey yüzümüzü bir arındırıcı ile iyiye yıkamak. Daha sonra bir sıkılaştırıcı ile hafifçe masaj yapmak. Cildinizi birkaç dakika dinlendirdikten sonra temiz kuru bir havlu yardımı ile nemini almak. Daha sonra bir nemlendiriciyi tüm cildimize uygulamalıdır.

Cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçmek oldukça önemlidir. Eğer cildiniz yağlı ise, su bazleı bir nemlendirici tercih etmek faydalı olacaktır. Bununla birlikte, eğer cildiniz kuru ise, sadece nemlendirici özelliği olan bir ürün kullanmanız önerilir. Fondöten uygulamadan önce cildinizde sivilce ve akne olan bölgelere kapatıcı uygularken dikkatli ve nazik olmanızda fayda vardır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir