Ana Kadın | Annelere özel kadın sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Anne/Çocuk
  4. »
  5. Doğum Sonrası Kilo Verme

Doğum Sonrası Kilo Verme

admin admin -
118 0

Kilo almak kadınların korkulu rüyasıdır. Ancak kilo almanın kaçınılmaz olduğu bir nokta varsa o da doğumdan önce kilo almaktır. Doğumdan sonra fazla kilolar annelerin korkulu rüyası haline gelir. Doğumdan önce alınan kiloların doğumdan sonra geri verilmesi oldukça zordur. Zaten uzmanlar doğumdan hemen sonra bu kiloları vermenizi tavsiye etmez. Çünkü anneler kendilerini yorgun hissederler ve üzerine bir de kilo vermeye kalkarlarsa bünyeleri oldukça yorgun düşebilir.

Bu noktada yalnızca yapılacak şey dengeli beslenmektir. Aslında dengeli beslenmek yalnızca doğumdan sonra değil her zaman yapılması gereken bir şeydir. İyi beslenmek yalnızca anne için değil, aynı zamanda emen çocuklar için de oldukça yararlıdır.

Sebze ve meyvelere, tam tahıllı ürünleri tüketmelisiniz. Taze sebzeler ve meyveler lif bakımından zengindir ve sizi tok tutmaya yaramaktadır aynı zamanda besin değerleri de oldukça yüksektir. Az yağlı süt, az yağlı yoğurt gibi besinler de tüketilebilmektedir. Aynı zamanda derisi alınmış hayvanlar protein kaynağıdır

Abur cuburlardan uzak durmalısınız. Bu tarz yiyeceklerin içinde doymamış yağlar bulunmaktadır ve bu yağlar size direk olarak kilo şeklinde geri döner.

Küçük porsiyonlara bünyenizi alıştırın. Tabağınızı gittikçe küçültmeye çalışın. Bu sayede daha az yemeye başlarsınız.

Yalnızca aç olduğunuz zaman yemek yiyin. Bebeğinizi düşünerek yemek yemeniz yediklerinize daha dikkat etmenizi sağlar.

Yürüyüşe çıkmayı asla ihmal etmeyin. Sıkılaşmanız ve kilo vermeniz için yürüyüş oldukça önemli.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir