Kış Aylarında Tırnak Bakımı İçin 5 İpucu

Güzellik Oca 08, 2023 Yorum Yok

Soğuk kış aylarında bütün bedeniniz birçok gayretten geçer. Saçlarınız kepeklenmeye eğilimli hale gelir, cildiniz kuruyabilir ve hatta tırnaklarınız kırılgan hale gelir ve çatlar. Kışın hava Fazla kuru olduğu için bedeniniz nemini kaybeder ve bu da hoşluk rutininizi sürdürmenizi Fazla daha zorlaştırır. Lakin kış aylarında tırnaklarınızı en uygun durumda tutmanız için kimi ipuçları getirdik. Kışın tırnaklarınıza nasıl yeterli bakabileceğinize bir göz atın:

1. Nemlendirme Gereklidir​


Tırnaklarınız nemliyken, Özellikle ellerinizi yıkadıktan sonra losyon yahut yağ uygulayın. Jojoba yağı, avokado yağı ve karite yağı üzere doğal yağlar, düzgün bir nemlendirici alırken aramanız gereken bileşenlerdir. Bunlar, nemi hapsetmeye, kütikül mührünü müdafaaya ve tırnak gücünü artırmaya Yardımcı olacaktır.

2. Kütikül Yağı​


Tırnak kütikülü, tırnağın doğal esirgeyici kalkanı vazifesi görür. Üzerine sistemli olarak yağ sürmek tırnaklarınızı koruyacak ve güçlendirecektir.

3. Akrilik Tırnak Kullanmayın​


Akrilik tırnak takmak, kışın zayıflayan tırnaklar için süratli bir tahlil üzere görünse de, aslında soyulmaya neden olabilir. lakin Yine de onlara giderseniz, onları bir tırnak teknisyeni tarafından çıkardığınızdan emin olun, zira onları kendi başınıza çıkarmak en Çok hasara neden olur. Bu yüzden bunu yapmaktan kaçının.

4. Tırnakları Kısa Tutun​

Kış aylarında tırnaklarınızı biraz daha kısa tutun. Daha uzun tırnaklara sahip olmak esasen olağandan biraz daha kırılgan olacağından daha Çok takılmaya ve kırılmaya yol açacaktır. Kış rüzgarları eserken onları kısa halde tutun.

5. Eldivenler​


Daha âlâ için eldiven giyin, ister bahçeyle uğraşın, ister mesken paklığı yapın, ister bulaşık yıkayın, ister Misli kimyasallar kullanın, ellerinizi kapalı tutun. Eldiven taktığınızda hem tırnaklarınızın kurumasını önlersiniz hem de tırnaklarınızı kirden arındırmış olursunuz. Bunu yapmak tırnaklarınızı kırılmaya ve soğuk havaya karşı koruyabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir