Kış Aylarında Sıcak Kalmanıza Yardımcı Olacak 4 Kolay Salon Antrenmanı

Sağlıklı Yaşam Oca 08, 2023 Yorum Yok

Kış aylarında antrenman yapmayı seven biri misiniz? Sıcak kalmanıza Yardımcı olacak bu kolay İç yer idmanlarına bir göz atın. Kış, kısa günlerin ve uzun gecelerin başlangıcıdır. Dışarıdaki soğuk hava nedeniyle hepimiz elimizden geldiğince içeride kalmak istiyoruz. Lakin Vakit geçtikçe bizi motive eden bir şey, rutinimize devam etmektir. Antrenmanı yalnızca yaz aylarında değil, kış aylarında da günlük hayatınızın bir modülü yapmalısınız zira birçok avantajı vardır. dahil yer idmanı, kış aylarında Hariç yer idmanlarının tesirli bir alternatifidir ve bize pek Fazla fayda sağlar. Konutta deneyebileceğiniz bu kolay İç yer idmanlarına bir göz atın:

1. Şınav​


İmtihan, yapabileceğiniz en Temel Sıkıntı idmanlarından biridir. Bilhassa üst gövdeyi güçlendirirler. Boynunuzu nötr bir konumda tutun ve dirseklerinizi geriye hakikat yönlendirin. Sistemli bir imtihan çekemiyorsanız, dizlerinizi yere indirerek yahut antrenmanı yükseltilmiş bir bankta dururken yaparak değiştirilmiş bir varyasyonu deneyin.

2. İp Atlamak​


İp atlamak şahane bir aerobik ve kardiyo idmanıdır. İp atlamak akciğer kapasitesini artırabilir, dayanıklılık oluşturabilir, merkez bölgenizi sıkılaştırabilir ve baldırlarınızı şekillendirebilir. İp atlama, metabolizmayı hızlandırmak için bir diyete ve idman rutinine iç edilebilir. Tekrarlayan ve hafif hareketler dizlerinize daha az baskı uygular ve ayak bileği stabilitesini düzgünleştirir ve gövde kaslarını güçlendirir.

3. Squat​


Squat bedenin en Aka kaslarını kullanır. Bedendeki en Aka kaslar sırasında çalışır. Kalori yakma ve Güç kazanımları için en yüksek efor getirilerinden birini sunarlar. Ayrıyeten dizlerinizi ve ayak bileklerinizi incitme bahtınızı da azaltırlar. Antrenman yaptıkça devinim tendonlarınızı, kemiklerinizi ve bacak kaslarınızın etrafındaki bağları güçlendirir. Tartının bir kısmını dizlerinizden ve ayak bileklerinizden alır.

4. Plank​


Plank, sırf içeride sıcak ve faal kalmanıza Yardımcı olmayacak Öbür bir uygun idmandır. Bu antrenman sırtınızı, göğsünüzü, omuzlarınızı, boynunuzu ve karın kaslarınızı güçlendirir, bu da otururken yahut ayakta dururken omuzlarınızı geride ve belinizi nötr bir konumda tutarak yeterli bir duruşu korumanıza Yardımcı olur.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir