Kiraz Kilo Aldırır Mı? Zayıflatır Mı? Kaç Kalori?

Güzellik Eki 27, 2022 Yorum Yok

Kiraz kilo yapar mı sorusu bilhassa yaz aylarında kilo vermek yahut kilosunu korumak isteyen şahısları yakından ilgilendiren bir durum. Kilo aldırmaktan çok kilo vermeye yardımcı olan kiraz düşük kalorisi ve lifi yapısıyla diyet listelerinin vazgeçilmezi. Antioksidan olarak da kullanılan kiraz kalp hastalıklarını ve kanseri önlemede tesirlidir. Birebir vakitte içeriğinde ki A, C, K vitaminleri ile çeşitli mineraller sayesinde gün içerisinde gereksiniminiz olan neredeyse her şeyi içerisinde barındırmaktadır.

Kiraz Kaç Kalori?

Bir adet kiraz kalori pahası bakımından 4 (kcal) kalori olup, %91 karbonhidrat, %6 protein ve %3 oranında yağdan oluşmaktadır. Kalori kıymetini daha net anlayabilmek açısından yapılan çalışmada 1 bardak çekirdeksiz kirazın kalorisi 97 (kcal) kalori olarak ölçülmüştür. Düşük kaloriye sahip meyveler ortasında nitelendirebileceğimiz kirazdan daha düşük kaloriye sahip meyvelerde vardır. Örneğin 1 su bardağı dilimlenmiş çilek kalori pahası 53 (kcal) iken bu durum 1 su bardağı dilimlenmiş elmada 57 (kcal) kalori olarak ölçülmüştür.

Kiraz Diyetleri

Lifli yapısı sayesinde uzun mühlet tokluk hissi veren ve düşük kalori bedellerine sahip kiraz diyet listelerinde en fazla yer alan meyveler ortasındadır. Ahmet Maranki tarafından hazırlanan kiraz diyeti ile haftada 5 kilo verebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler;

  • Sabahları 3 bardak bitki çayı ve yarım kilo kiraz
  • Öğlenleri 3 bardak bitki çayıyla birlikte 500-1000 gram ortası kiraz
  • Akşamları 3 bardak bitki çayıyla bir arada yarım kilo kiraz

Bu diyette 1 günde 9 bardak bitki çayı ve 1.5- 2 kg ortası kiraz tüketmiş olacaksınız. Kilo vermenin yanında detoks olarak da yapılan bu diyet toplamda 3 gün yapmanız önerilmekte. 3 günlük bu süreç içerisinde bitki çayı olarak yeşil çay ve ada çayı önerilmekle birlikte çokça idrar atacağınız için bol su tüketilmelidir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir