Kimyasal Peeling Hakkında Merak Edilenler

Güzellik Ağu 16, 2022 Yorum Yok

Kimyasal peeling, cilt görünümünü daha iyi hale getirmek için yapılan bir işlemdir. Leke oranını azaltan ve renk homojenitesini oluşturan kimyasal peeling, hafif kırışıklıklara da iyi gelmesiyle bilinir. Kimisinde yüzeysel, kimisinde orta kimisinde de derin peeling yöntemi uygulanır.

Kimyasal peeling’te uygulanan yüzeysel ve orta peeling yönteminde işlem sonrası kişilerin yaşam kalitesi bozulmaz. Bu yöntemde amaç cilt yüzeyini temizlemek ve genç hücrelerin yüzeye ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Ancak derin peeling yönteminde anestezi uygulanmaktadır.

PEELİNGİN FAYDALARI

Kimyasal peeling yönteminde meyve asitleri (glikolik asit, laktik asit, salistik asit) kullanılmaktadır. Bu işlem kişiden kişiye ve ihtiyaçtan ihtiyaca göre değişir. Genellikle 2 haftada 4 ya da 6 seans olarak uygulanır. Kimyasal peelingin kışın yapılması daha mantıklıdır.

Peeling sonrası 2-3 saatte bir yüksek korumalı krem kullanılmalıdır. Peeling işlemi cildi yorar. Bu nedenle krem sürerek hassaslaşan cildin yeniden onarılması gerekmektedir. Ayrıca bir süre terlemeye yol açan egzersizlerden ve hamam/sauna gibi ıslak ortamlardan uzak durmak gerekmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir