Ana Kadın | Annelere özel kadın sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güzellik
  4. »
  5. Çam Terebenti İle Saçlarınızı Güzelleştirin

Çam Terebenti İle Saçlarınızı Güzelleştirin

admin admin -
91 0

Çam terebentin saç denilince akla gelen bakım yağlarından biridir. Çam terebentin en güçlü yağlardan biridir ve bu nedenle kullanılırken işin inceliklerinin bilinmesi gerekmektedir.

Çam terebentin badem yağı ve fındık yağı gibi saça uygulanan ürünler arasındadır. Aktarlarda küçücük şişelerde satılsa da küçüklüğüne aldanmayın. Çam terebentin son derece etkilidir ve saç derisine uygulandığında kısa bir sürede yanma ve kaşınma meydana getirir.

Çam Terebentinin Faydaları

Çam terebentinin en sağlıklı kullanım şekli 1 şişe şampuana 1 kapak ilave etmektir. Aksi halde çok sert bir yöntem uygulamış olacaksınız. Kullanım kolaylığı sağlayan bu yöntem ile şampuanınız bitene kadar çam terebentinin faydasını görebilirsiniz.

Saça ve deriye hiçbir yan etkisi bulunmayan bu yağ saç bakımı için birebirdir. Ancak güçlü etkisi nedeniyle gözlere zarar verebilir. O nedenle de kullanım anında gözlerle temastan kaçınılmalıdır. Çam terebentin kullanırken aldığınız yağın tamamen güvenilir marka olmasına, katacağınız şampuanın da organik ya da yarı organik şampuan olmasına özen gösterin.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir