Kavun Zayıflatır Mı? 7 Günde 7 Kilo Verdiren Kavun Diyeti

Güzellik Eki 27, 2022 Yorum Yok

Kavun zayıflatan bir besindir. İçerisinde kalsiyum, A vitamini, C vitamini, potasyum ve demir bulunur. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği üzere organizmayı da temizleyen bir besin olduğu için detoks diyetinde kullanılabilecek bir besindir. Kavun düşük güç yoğunluğu olan besinlere girer. Yani midede fazla yer kaplayıp kişinin daha fazla besin alma muhtaçlığı duymasını önlemesine karşın, düşük kaloriye sahip olan bir besindir.

Günlük Tüketilmesi Gereken Kavun Ölçüsü Kaç Kaloridir?

100 gram kavunda 26 kalori bulunmaktadır. 150 gram kavunda ise 39 kalori vardır. Kavun diyetlerinde yahut orta öğün olarak kavun tüketileceği vakit bir öğünde 150 gram kavun tüketilmesi önerilir. Yarım su bardağı kavun ölçü olarak ele alındığında yalnızca 30 kaloriye denk gelmektedir.

7 Günde 7 Kilo Verdiren Kavun Diyeti

7 günde 7 kilo verdiren kavun diyetinin bir öğünü şu formdadır:

  • Kahvaltıda; 150 gram kavun yenmelidir ve yanında da 1 su bardağı yağsız yoğurt yenmelidir.
  • Öğle yemeği olarak; 150 gram kavun, 8.5 yemek kaşığına ve 1 su bardağına denk gelen yağsız olduğu üzere tuzsuz da olan pilav yenmelidir. Yanlarında da 1 bardak yeşil çay içilmelidir.
  • Akşam yemeği olarak; 8.5 yemek kaşığı yağsız ve tuzsuz pilav ile 100 gram haşlanmış dana eti yahut tavuk eti yenmelidir. Yanında da taze mevsim salatası tüketilmelidir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir