Karpuz Diyeti İle 5 Günde 5 Kilo

Güzellik Eki 27, 2022 Yorum Yok

Karpuz diyeti ile 5 günde 5 kilo ile 10 kilo ortasında bir ölçüde kilo kaybı yaşamak mümkündür. 5 gün boyunca tuzdan, şekerden ve yağlı yiyeceklerden uzak duran bireyler; A ve C vitamini bakımından varlıklı olan karpuz ile hem kendilerini enerjik hissettikleri hem de kendilerini aç hissetmedikleri bir diyet yapabilirler.

Neden Karpuz Diyeti Yapılmalıdır?

Karpuz kalorisi düşük olan, mesaneyi temizleyen ve safra kesesini çalıştıran bir besindir. 100 gramında yalnızca 30 kalori vardır. Dolayısı ile bayanların günde 1800 ile 2000 kalori ortasında bir kalori muhtaçlığının olduğu ve bu ölçünün erkeklerde 2200 kalori ile 2400 kalori ortasında olduğu göz önüne alınırsa; diyet yapacak olan bireyler için karpuz epey avantajlı bir besindir.

Karpuz Diyetinin Örnek Bir Gününün Listesi

Karpuz diyetinin bir günün diyet listesi şu formdadır:

  • Kahvaltıda; 1 kalın dilim karpuz yenirken yanında 1 ince dilim ekmek yenmelidir ve 1 bardak da çay içilmelidir. Kahvaltı öğünü diyetin bütün günlerinde birebirdir.
  • Öğle yemeğinde; 100 gram pişmiş dana eti yenmelidir. Yanında 4-5 yemek kaşığı domates sosu ek edilmiş olan yağsız pilav ve 1 dilim karpuz yenmelidir.
  • Akşam yemeğinde; 1 dilim ekmek ve 50 gram peynirin yanında karpuz yenmelidir. Akşam yemeğinde yenecek olan karpuzda bir dilim sınırlaması yoktur. Kişi doyana kadar yiyebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir