Karbonat İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır Muteber Mi?

Anne/Çocuk, Aşk/İlişkiler, Cinsellik, Gebelik, Genel, Güzellik, Moda, Sağlıklı Yaşam Eki 26, 2022 Yorum Yok

Karbonat ile gebelik testi konutta yapılan hamilelik testleri ortasında uygulaması çok kolay olan formüller ortasında bulunur. Çok ucuz bir gereç olan karbonat ile yapılan gebelik testleri hayli yaygın olarak uygulanan sistemler ortasında yer almaktadır. Bilhassa Hindistan ve Asya ülkelerinde epey yaygın olan karbonatla gebelik testi uygulamalarında bebeğin cinsiyetini öğrenmek dahi mümkün olabilmektedir.

Bilimsel olarak bir açıklama getirilememekle birlikte karbonat ile hamilelik testi sağlam bir formül olarak eski vakitlerden beri uygulanmış ve günümüzde de uygulanmaya devam edilmektedir. Ayrıyeten konutta gebelik testi usulleri ortasında beyaz sirke ve limon ile yapılan uygulamalar da bulunmaktadır.

Evde Uygulanan Karbonatlı Gebelik Testleri Nasıl Yapılır?

Evlerinde Gebelik testi yapanlar için izlenmesi gereken adımlar ve karbonatlı gebelik testi uygulaması ayrıntılı anlatımı şu biçimdedir:

  • Sabah çıkan birinci idrar ile yapılması gerekir. Boş mide ile toplanan idrarın ph düzeyi düşük olacağından testin sonucunu daha sağlam kılacaktır.
  • Plastik olan şeffaf görünümlü bir kap içerisine idrarın konulması gerekir.
  • Her meskende bulunan materyaller ortasında yer alan karbonattan yeni açılmış olan karbonatları kullanımı gerçek olmaktadır. Buzdolabında açılmış olarak saklanılan karbonatlar kullanılmamalıdır). 1 çay kaşığı alınarak şeffaf kap içerisindeki idrarın içerisine yavaşça dökülmesi gerekir.
  • Yavaşça idrar içerisine dökülen karbonat köpürmeden tabana çökerse sonuç negatif demektir. Bu durumda hamilelik yoktur.
  • Yavaşça idrar içerisine dökülen karbonat köpürmeye başlarsa sonuç olumlu demektir. Bu durumda hamilelik vardır.

Karbonatla Bebek Cinsiyeti Belirleme Metodu

Evde hamilelik testi nasıl yapılır konusunu merak edenler için yazımızda açıklık getirdik. Bunun yanı sıra merak edilen öteki bir mevzu karbonatlı test ile bebeğin cinsiyeti varsayım edilir mi sorusudur. Karbonat ile yapılan cinsiyet varsayım testlerinde uygulanacak yollar şu haldir;

  • Öncelikle gebe testi yapılmalı ve olumlu sonuç alınmalıdır.
  • Cinsiyet iddia etme usulü hamileliğin 10. haftasından sonra yapılmalıdır.
  • 1 yemek kaşığı karbonat cam bir kaba konularak üzerine eklenen bir ölçü idrar ile uygulanmalıdır.
  • Karışım gazoz üzere ağır bir formda köpürüyor ise erkek çocuk olacağının, köpürme olmuyor ise kız çocuk olacağının kestirimi yapılmaktadır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir