Kadınlar İçin Ağda Sonrası Bakım

Güzellik Eyl 17, 2023 Yorum Yok

Kadınlar İçin Ağda Sonrası Bakım
Bir çok kadın ağda yaptırdıktan sonra herhangi bir bakım uygulamaz ancak cildimizin ağda sonrasında bakıma ihtiyacı vardır. Çünkü ağda istenmeyen tüylerimizle birlikte ölü derilerimizi de alarak cildimizin canlanmasına sebep olur. Bu durumu iyi değerlendirerek yapacağımız bakım sayesinde cildimiz sağlıklı ,canlı ve ışıl ışıl görünecektir

Öncelikle ağda yaptırmadan önce mutlaka duşa girerek vücudunuzu keseleyin bu sayede gözenekleriniz açılacak ve tüy batıkları ortaya çıkacaktır. Böylece pürüzsüz bir vücuda sahip oluruz. Ağda yapımından hemen sonra cildimizi soğuğa yakın ılık bir suyla yıkamalıyız. Böylece cildimizde ki sarkma kırışıklı oluşumu gecikir.ve vücudumuz sıklaştığı için selilüt problemi ile karşı karşıya kalmayız. Ağda sonrası duşta kese yapmamalıyız, çünkü bu tüylerin daha hızlı çıkmasına neden olur. Ama tahriş olan bölgeleri hafifçe masaj ile yıkayabiliriz.

Duştan çıktıktan sonra cildimizi yumuşatacak bir vücut losyonu kullanabiliriz. Bu losyon sayesinde açılan gözeneklerimiz sıkılaşacak ve sivilce oluşumunu engelleyecektir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir