Göz Makyajının İncelikleri

Güzellik Ağu 17, 2022 Yorum Yok

Son yıllarda kadınların makyaj yaparken en çok ön plana çıkardıkları nokta gözleri olmuştur. Özellikle eyliner kullanımının yaygınlaşması ile göz yapıları büyük görünen kadınlar bu makyaj hilesine sık sık başvurmaya başladılar.

Göz Makyajı Yapmak

Eskiden hemen hemen her kadının kullandığı farlar bir anda ortadan kalktı ve az kullanılır hale geldi. Bunun yanı sıra göz kalemi kullanımı da oldukça çoğaldı. Peki yoldan nasıl güzel belirgin gözler elde edebiliriz. Önceliklere gözaltı morluk yada torbalarının görünmemesi için aydınlatıcı kullanmak önemli bir nokta ardından göz kapağı üzerine cilt rengine uygun astar niteliğinde bir far uygulanması oldukça iyi olacaktır. Daha sonra gri yada kahve tonlarında bir far fazla öne çıkmayacak şekilde uygulamalıdır. Günün öneminde göre göz kapağı üzerine kalın yada ince şekilde eyliner çekilmeli eğer özel bir gece ise bu eyliner’a  kuyruk  eklenmelidir. Son olarak kirpiklerinize kiprik tipimize uygun bir maskara ile rimel uygulanmalıdır.

Maskara ilk başta dik bir şekilde tutularak kirpik uçlarına ardından da yatay şekilde dipten uca uygulanırsa daha etkileyici bir görüntü ortaya çıkar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir