Göz Makyajı

Güzellik Ağu 17, 2022 Yorum Yok

En zorlandığımız makyaj stillerinden biri de göz makyajıdır. Çünkü farklı göz tipleri olduğundan dolayı makyajı da ona göre yapmamız gerekir. Burada en önemli olan yüz hatlarımızı bilmemiz ve nasıl makyaj istediğini bilmesidir.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır

1)Öne çıkık ve yuvarlak göz şekline göre

Öne çıkık bir göz yapasına sahip olduğunuz için makyaj yaparken gözünüzü öne çıkarma gibi bir derdiniz olmasın. Bu yüzden zaten göz yapınız yuvarlak olduğundan dolayı öne çıkarmak yerine badem şekli gibi bir makyaj stili tercih etmelisiniz. Bunun için yapacağınız gölgelendirme şekli önemlidir. Göz farları ile gözlerinizi geriye itmeniz gerekir bunun içinde orta ve koyu tonları kullanmanız gereklidir. Alt göz çevrelerine siyah veya kahve tonlarında kalem çekmelisiniz. Eyeliner uygulaması ile de badem göz şeklini elde etmeniz daha kolay olacaktır. Bunun içinde üst kirpik diplerinize kalın ama gözün dışına taşan kuyruklu bir eyeliner  sürmeniz  yeterli olacaktır.

2)Çekik gözler için göz makyajı

Gözleri büyük göstermek gerekir. Bunun için en önemli faktör maskaralardır. Kirpiklerin dolgun ve uzun olması gözlerinizi büyük gösterecektir. Gözleriniz kısık görünmemesi için siyah kalem yerine beyaz kalem veya ten rengi kalem tercih etmelisiniz. Göz farını da sürerken gözlerin fazla dışına taşmamak gerekir. Göz kapaklarının sınırları içinde olmak sizin yararınıza olacaktır.

3)Düşük göz kapakları için göz makyajı

Göz farı kullanırken koyu ve yapacağınız gölgelendirmeler her zaman yukarı ve dışa doğru olmalıdır.

Üst kirpiklere yoğun maskara uygularken alt kirpiklere maskara uygulamamalıyız.

Kuyruklu eyeliner sürmeniz yararınıza olacaktır.

4)Birbirine yakın gözler için

Normal uzaklıklara gözleri çekmek için gözün iç uçlarına açık renk pırıltılı far uygulaması vazgeçilmeniz olacaktır. Gözleri yanlara doğru çekik göstermek gerekir. Bunun içinde gözün dış uçlarına doğru koyu far ve eyeliner ile çekik göz makyajı yapılmalıdır.

5)Birbirine yakın gözler için

İç kenarlarına koyu renk göz kalemi veya far uygulaması yapmalısınız. Çekik göz görüntüsünden olduğunda uzak durulmalıdır. Göz sınırları dışına çıkmamak gerekir. Eyeliner uygulamasını da gözün dışına taşmadan yapılmalıdır..

 

 

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir