Evlilik Öncesi Çiftler İçin İpuçları

Aşk/İlişkiler, Genel Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Evlilik artık gençlerin hayali olmaktan çıkıp bir çok insan için mecburu hale geldi. Özellikle uzun zaman birlikte olan sevgililerin çevrelerinin ve ailelerin baskıları evlilik için gençleri zorluyor. İstemeyerek evlenen çiftler kısa süre sonra boşanmak durumunda kalıyor. Bunun için aile ve çevredekilerin çiftleri baskı altında tutmamaları onları özgür iradelerine bırakmaları gerekir. Bu durumda evlilik kararı almış genç çiftlere küçük öneriler ve ufak ipuçları vereceğiz.

Evlilik Öncesi Çiftler İçin İpuçları

Evlilik konusunda büyüklerimiz genelde haklı çıkar sizin göremediğinizi görür. Bu nedenler ailenizin söylediklerine değer verin. Aileniz sizin mutluluğunuzu düşünüyor bunu unutmayın. Gelelim karşı tarafa elbette yeni bir aile kurmak çok kolay değil ancak tüm insanlar böyle yapıyor demek ki bunun için özel bir yeteneğe ihtiyacın yok.

Evliliği dengede tutmak iki kişin ortak görevi bu anlamda karşı tarafa fazla yük yüklemeyin. Bazen sadece kendi tarafınızdan değil onun tarafından da düşünün. Siz artık iki kişilik bir dünyanın içindesiniz tek başınıza gibi davranamazsınız. Eşinizi hesaba katarak kararlar verin. Birbirinizin yaşamını doğrudan merkezi haline getirmeyin. Evlilikte özgür alan çok önemlidir. Özellikle, ilişkide ailelerin de yer almaya başlaması eşler arasındaki hassas dengeyi altüst eder. Ne sizin nede eşinizin ailesinin hayatınızı etkilemesine izin vermeyin. Hatalı kararlarınızın dahi arkasında durun. Eşinize kendiniz kadar güvenin ve onu sorunlarla tek başına bırakmayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir