Evlilik Ciddi Bir Konudur

Aşk/İlişkiler, Genel Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Evliliğin ciddi bir konu olduğunu ve asla şakaya gelmemesi gerektiğini dile getiren Dr. Taner Canatar ile evlilik hakkında uzun uzadıya konuştuk ve görüşlerini aldık. Evlilikte fedakarlığın ve sabrın önemli olduğunu dile getiren uzman, evlilikte mutluluğun kapısını açmak için uğraşmak gerektiğini belirtti. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) terapistlerinden olan Dr. Taner Canatar, evlilikte mutluluğun formülünü şu şekilde verdi:

Evlilik Ciddi Bir Konudur

– Evlilikte fedakarlık önemlidir. Sabır olmazsa olmazdır. İki gönül bir olunca samanlık her zaman seyran olmaz. O nedenle siz samanlığı seyranlık bir yere çevirmek istiyorsanız o zaman bunun için uğraş vermelisiniz.

– Evlilik bireysel mutluluk ve toplumsal gelişim açısından da önemli bir kurumdur. Evlilik bu anlamı ve önemi bilenlerce yapılmalıdır.

– Evlilik eşiniz ile hayatı paylaşmaktır. Eşler birbirini bir bütünün parçası gibi görmelidir. Evlenmek sadece yuva kurmak ve çocuk doğurmak değildir. Evlilik ciddi bir karardır.

– Evlilik önemli bir konudur ve geleceğinizi şekillendirmenizi sağlar. Bu kararın aceleye gelmemesi gerekmektedir. Evlilik ömür boyu taşınması gereken sorumluklar barındırır. Sadece maddi olarak da değil manevi olarak da pek çok sorumluluk taşımanız gerekmektedir. Eşinizin sevincini ve kederini de paylaşmanız gerekmektedir.

– Eşinizi düştüğünde kaldırmalı ya da yorulduğunda ona güç vermelisiniz. Ağladığında da yanında olmalısınız. Evlenmeye hazırlanmak için bunları bilmelisiniz.

– Evlilik yaşam boyu sevgi, bağlılık ve güven gerektirir. Bunu sağlayamayacak olanlar kesinlikle evlenmemelidir.

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir