Eski Eş

Aşk/İlişkiler, Genel Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Eski eş durumu her boşanma sonrasında yeni hayatna uyum sağlamaya çalışan kişiler için tatsız bir durumdur. Eski eş biraz saplantılıysa durum daha da vahimdir ve hayatınıza kaldığınız yerden devam etmenize izin vermez. Bir sürü sorun çıkartır ve sorunlar sadece karakolda çözülecek noktaya gelir.

Eski Eş Neden Sorunludur?

Eski eşiniz ılımlı bile olsa hayatınıza birini sokmanız halinde eski duygular ve kıskançlıklar kabarabilir. Bu türlü bir duruma karşılaşan eski eş muhakkak kendisinin güçlü olduğunu ispatlamak isteyecektir. Kendini savunmaya geçecektir. Psikolog Şeyda Özdalga ise devreye giren savunma mekanizmamızın bilinçsizce meydana gelen kaygıdan kurtulma çabasında ortaya çıktığını dile getirdi. Farkındalık ise kaygıyı azalttığı için bu süreçte işinizin kolaylaşmasına neden oluyor.

Eski eş sürekli olarak kendini hissettirmeye çalışıyor. Aslında bu durum onun durumu kabullenmediğini ve ilişkiyi kontrol altına almaya çalıştığını gösteriyor. Kendine değer arama çabası olarak bu durum kabul ediliyor.

Eski eşle şu şekilde baş edilir:

Eski eş ilişkinizi bozmak için elinden geleni yapıyorsa sukünetinizi korumalısınız. Eski eş ile tartışmamalısınız. Eski eş ile konuşmamalısınız. Onun hakkında yorum yapmamalısınız.

– Eşiniz eski eşinize karşı ılımlı yaklaşmalı ve arada çocuk varsa mezuniyet ya da doğum gibi gibi günlerin geçmesini beklemelisiniz. Özel günlerde bir araya gelmemelisiniz.

 

 

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir