Eski Sevgili İle Dost Olmak

Aşk/İlişkiler, Genel Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Eski sevgilisi ile dost olan kadınlara imrenerek bakıyoruz çünkü bu bizim yapabileceğimiz birşey değil. Bir insan nasıl olur da bu kadar paylaşım içerisinde olduğu insana bir yabancıymış gibi davranır açıkcası anlamış değiliz. Üstelik aranızda kötü şeyler olmuş, aldatılmış ya da sözlü hakarete uğradıysanız nasıl olur da hala onunla arkadaş olarak görüşürsünüz. Bu zor bir durumdur. Ancak ve ancak çok büyük tatmin yaşadığınız ve artık bir beklentinizin olmadığı bir ilişki arkadaşlığa dönüşebilir. Böyle bir ilişki inşa etmek de zordur. Peki bunu nasıl sağlıyorsunuz ve hepsinden önemlisi eski sevgilinizle nasıl arkadaş kalıyorsunuz?

Eski Sevgili İle Dost Olunur mu?

Biz de anlayışlı ve naif kızlarız. Ancak işin içerisine kıskançlık ya da kızgınlıklar girdiği zaman biz bile kendimizi tanıyamıyoruz. Sizler nasıl bu kadar rahat olabiliyorsunuz, anlamıyoruz. Eski erkek arkadaşınızı sevmeseniz bile bir hareketi muhakkak size batacaktır. Ne o ? Yoksa siz bunu da mı umursamıyorsunuz? Biz umursarız ve hatta ona daha da sinir olabiliriz.

Eski erkek arkadaş ile dost olmak sanıyoruz son aşama bir medeniyet göstergesi. Biz o aşamaya ulaşamadık. Ulaşanları da ulaşılmaz görmeye ve uzaktan bakmaya devam ediyoruz. Biz durumumuzu kötü görmesek de anlamaya çalışıyoruz. Nasıl bir ilişki modeli oturtulmalı ki ayrıldıktan sonra da dost kalabilmeli insan? Yani ilişki başından itibaren medeni bir şekilde devam ettirilmelidir. İnsanlar arasındaki ilişkiler bozulmadan cıvımadan bir şekilde devam ettirilmeli ve bir noktadan sonra heyecan kalmadı diyerek bitirilmelidir. Ancak bu sebeple eski erkek arkadaşınızla dost kalabilirsiniz. Saygı çerçevesinde çıkıp, saygı çerçevesinde bitirilmelidir ki dost kalınabilsin. Aksi halde çok uzayan, kabak tadı veren, insanların birbirlerine saygı duymadığı sevgisiz bir ilişkiden sonra bunu sürdürmek zordur.

İlişkiden sonra arkadaşlığın devam etmesi için kişilerin birbirlerine çok büyük hatalar yapmamış olması gerekmektedir. Böyle bir ilişki de temelde güçlü olduğu için de zor biter zaten.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir